Нині багато хто проблеми будівельника Зеновія Щепановського і його будов пов’язує з колишнім мером Тернополя Романом Заставним, мовляв, конкуренту на виборах вставляв палки в колеса. Однак сам Заставний всі звинувачення відкидає, більше того, він певен, що саме його заклики щодо «правильного» вибору забудовника багатьох тернополян врятували від неродивого будівельника. Про це екс-мер розповів у інтерв’ю газеті “Номер один”.

.

«Прізвища Заставного у списку покровителів Щепановсько не буде!»

– Історія З. Щепановського, – пригадує Роман Заставний, – почалася ще задовго до виборів 2006 року. Коли я вступив у повноваження міського голови, зробив інвентаризацію всіх незаконних будівництв. Таких тоді було 18-ть, з них 16 були проблемними об’єктами саме Зеновія Васильовича, які будувалися без належно оформлених документів. У грудні 2006 року в мене була перша зустріч зі Щепановським, де йому було поставлено жорсткі умова: не дай Господи, щоб хоча б одна будова незаконно розпочиналася. Його вистачило максимум на два тижні. За магазином «Слівен», на вулиці Кривоноса, він знову почав будувати без дозвільних документів. І якщо є закиди, що, мовляв, хтось комусь заважав, то можна переглянути рішення, які приймалися в чітко визначені терміни. А ті, які не приймалися в користь фірми «Будівельник», то не могли апріорі прийматися, бо тягнули за собою порушення законодавства. Якщо б Заставний, як посадова особа, спонукав до прийняття незаконних рішень, то сьогодні мав би серйозні претензії зі сторони правоохоронних органів

– А загалом, чи мерія за вашої каденції втручалася в будівельну галузь?

– Йдучи на вибори в 2006 році, я чітко заявив, що приватним будівництвом займатися не буду. Свою обіцянку виконав на 100%. Не будував, у галузь не втручався, а те, що за законодавством від міськради вимагалися певні контролюючі функції і то лише на початку каденції (потім вони були передані області – авт.), то їх вплив на галузь був мінімальний.

– Але ж ви неодноразово виступали з оцінкою стану даної галузі?

– Для мене стало зрозуміло, що крах «Будівельника» неминучий, ще у 2008 році. І я публічно про це заявив, давши інтерв’ю у газеті «Номер один». Тоді я застерігав тернополян, щоб ті дуже обережно ставилися щодо укладання угод дольової участі в будівництві багатоповерхівок. Відкритим текстом була названа фірма «Будівельник», яка по багатьох об’єктах не мала дозвільних документів. Роблячи відповідні заяви, я володів інформацію, як Зеновій Васильович, м’яко кажучи, не адекватно поводився з грішми у плані роздачі на різні подарунки, презенти, вирішення своїх амбітних планів, «купівлі» посад тощо. Я розумів, що це людські гроші, які доведеться віддавати, тому була відверта розмова з цього приводу у вашому виданні. І якщо пригадуєте, довгий час «Номер один» судився зі Щепановським з цього приводу, мовляв, Заставний зводить наклепи на фірму «Будівльник». Сьогодні ж ми разом з журналістами вашого видання можемо гордитися з того приводу, що задовго до нинішніх подій, акцій непокори, арешту Щепановського, ми сказали правду. Хоча тоді прихильників і покровителів у фірми «Будівльник» було дуже багато, в тому числі і серед посадовців київського рівня та місцевого штибу. При цьому, я певен, вони добре знали, що відбувається в цій будівельній компанії, її фінансові потоки, якими методами ведеться будівництво і на що витрачаються гроші, в тому числі і пайовиків. Сьогодні є дуже серйозна загроза для декого, що Зеновій Щепановський не витримає і почне згадувати, кому і за що платив, які преференції та подарунки робив. Але я можу 100% сказати, що прізвища Заставного там не буде.

Номер один