швидка допомогаЯкби вчасно приїхала «швидка» –  людину можна було б врятувати. Такі слова нерідко можна почути від тернополян, які втратили своїх рідних і вину за це покладають на лікарів. Бувають випадки, коли звинувачення лунають безпідставно. Але трапляється і таке, що приїзду карети швидкої допомоги доводиться чекати і дійсно довго.

.

Не варто знімати у таких випадках провину і з автолюбителів. Доводилось не раз спостерігати ситуацію, коли дорогою мчить «швидка» із увімкненим спецсигналом, а водій легківок не поспішають надавати їм дорогу. Але не слід знімати відповідальність із медперсоналу. Якось була картина, коли рідні чоловіка, який помирав і таки помер, ледь не віником підганяли лікарів «швидкої» швидше піднятися на третій поверх. Тоді як люди у білих халатах повільно рухаючись обговорювали якісь свої проблеми.

Цього року на базі лікарень №2 і №3 відкрили дві підстанції швидкої допомоги. Це мало б забезпечити швидкий доїзд до людей, що потребують допомоги у даних мікрорайонах. Тепер міська рада пішла ще далі. На “швидких» встановили GPS-навігатори.

– В якості експерименту, який проходить в рамках всього міста у транспорті, нам вдалося залучити п’ять GPS-навігаторів, які безкоштовно встановлено на машини швидкої допомоги. Інформація виведена мені на екран, заступнику головного лікаря з господарської частини станції швидкої допомоги, один із заступників мера теж може спостерігати. Ми можемо прослідкувати оптимальний маршрут пересування. В цілому ж, планується, що цей експеримент переросте в загальноміський проект з єдиною координацією, з єдиним диспетчерським пунктом, який дозволить не тільки координувати, а й проводити економічні розрахунки витрат пального, часу та інших ресурсів, –  розповів начальник відділу охорони здоров’я міста Ростислав Левчук.