Генпрокуратура порушила кримінальну справу проти Юлії Тимошенко, повідомляє Українська правда.

Про це розповіла сама Тимошенко, вийшовши з приміщення ГПУ.

За її словами, справу порушено за нецільове використання коштів, отриманих її урядом від продажу квот парникових газів у рамках Кіотського протоколу.

“Терор проти опозиції продовжується. Тільки що у слідчого я з’ясувала, що проти мене особисто порушено кримінальну справу як раз за те, що екологічні гроші були спрямовані на пенсії, що я зробила великий злочин, що я людям виплатила пенсії, коли дійсно країна була в кризі”, – сказала Тимошенко.

Вона також додала, що слідчі прокуратури хотіли обрати для неї запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд, однак не змогли цього зробити через те, що Тимошенко прийшла на допит без адвоката.

Тому, за її словами, їй вручили повістку про повторний виклик на допит на 20 грудня.

“Без адвоката вони не мали права робити жодних слідчих дій абсолютно. Але вони щось там робили. Вони хотіли висунути звинувачення, хотіли пред’явити підписку про невиїзд. Але вони не мають права це робити”, – сказала Тимошенко.

На це керівник прес-служби Генпрокуратури Юрій Бойченко заявив, що під час допиту Тимошенко було обрано запобіжний захід у якості підписки про невиїзд.

“Це право слідчого взяти на підписку про невиїзд з місця постійного проживання без дозволу слідчого у справі”, заявив речник прокуратури

За його словами, наразі Тимошенко проходить у справі у статусі підозрюваного у скоєнні злочину за ч. 3 ст. 365 Кримінального Кодексу.

На цьому неприємності опозиціонерки не закінчилися:  її чоловік Олександр потрапив до реанімації.Він перебуває в одній з лікарень Києва. Джерела не можуть назвати його точний діагноз, водночас повідомляють, що він пов’язаний з тромбами.

на фото: Тимошенко в слідчому ізоляторі 10 років тому.