Як повідомили “За Збручем” джерела в заблокованому “білому домі” владна команда включилася в боротьбу за порятунок шефа.

Хоптян, коровайЯк ми повідомляли, на 5 грудня заплановано проведення сесії Тернопільської обласної ради на якому розглянуть питання недовіри до Валентина Хоптяна. Представники місцевої опозиції розраховують зібрати більшість голосів за питання про недовіру, а якщо пощастить – 2/3. Це, згідно закону, зобов’язує президента автоматично звільнити чиновника з роботи.

Підлеглі Хоптяна зі всіх сил намагаються не допустити подібного сценарію. З опозиційними депутатами ведеться активна робота. Керівникам підприємств телефонують міліціонери та податківці, а з іншими спілкуються через родичів та знайомих. Кожен заступник голови ОДА зобов’язаний недопустити появу 2-3 депутатів на сесії. Як альтернативу, місцевим опозиціонерам пропонують “загубитися” на київському Майдані. Спектр обіцянок за порятунок Хоптяна від недовіри різний. Одним пропонують 1500-2000 у.о., іншим обіцяють мораторій від перевірок фіскальних органів на рік, ще іншим посади у виконавчій владі.

За даними джерела “За Збручем” на завтрішню сесію не доїде 7 представників ВО “Свобода”, по 4 члени фракцій УНП та “Нашої України”. У повному складі не з’явиться висловлювати недовіру Хоптяну представники Народної партії та єдиноцентристи. Голову місцевого ЄЦ Сергія Тарашевського переконали терміново поїхати з робочою поїздкою на Закарпаття. Погіршує ситуацію відсутність на Тернопільщині народних депутатів, які майданять в Києві.

Метою політичної гри є зірвати кворум сесії. Цим команда Хоптяна сподівається зганьбити тернопільську опозицію і показавши цілковиту неспроможність голови облради Василя Хомінця.