“За Збручем” пильно стежив за перебігом парламентських виборів 2012 року на Північному виборчому окрузі Тернопільщини, який включає в себе Кременецький, Шумський та Лановецький райони.

Володимир КлименкоВ напруженій боротьбі тоді зійшлися провладний кандидат з “донецького” клану Януковича Володимир Клименко та свободівець Михайло Головко. Молодий націоналіст зумів протистояти мільйонеру і банкіру Клименку не зважаючи на колосальні витрачені опонентом кошти, чорний піар та адмінресурс.

У день виборів кандидат від Януковича визнав поразку і покинув Тернопільщину, залишивши після себе мільйонні борги. Кошти витрачені на передвиборний ремонт доріг, регіонали змусили взяти на себе місцеві бюджети. Команда тодішнього губернатора Хоптяна планувала, що у випадку перемогри на виборах, Клименко стане таким собі “смотрящим” області від президента. Вже під час кампанії на користь його Укрінбанку рейдерським способом намагалися переписати заводи, пекарні і, навіть, тернопільський аквапарк.

Нині кар’єра міні-олігарха, який так і не став тернопільським Аль-Капоне завершилася. Банк Клименка визнано банкрутом.

Правління Нацбанку України прийняло рішення про віднесення ПАТ “Укрінбанк” до категорії неплатоспроможних. Про це йдеться в постанові № 934 від 24 грудня 2015 року,. “Переважна більшість вкладників банку, вклади яких підлягають відшкодуванню Фондом гарантування, отримають свої кошти в повному обсязі (53 тисяч осіб, або95.5%). Фонд гарантування вкладів фізичних осіб забезпечить виплати гарантованої  суми вкладів в обсязі більше 1.9 млрд гривень”, – йдеться у повідомленні.

Національний банк 1 жовтня 2015 року прийняв рішення про віднесення ПАТ “Укрінбанк” до категорії проблемних. “У межах встановлених процедур Національний банк працював з керівництвом та власниками ПАТ “Укрінбанк” щодо пошуку шляхів поліпшення фінансового стану”, – повідомляє прес-служба. Так “Укрінбанк” надав План фінансового оздоровлення, який передбачав залучення 500 млн гривень в еквіваленті від інвестора для відновлення рівня ліквідності.  Проте кошти від інвестора до банку так і не надійшли”, – заявили в НБУ.

За інформацією “За Збручем” у пана Клименка залишаються бізнес- активи на Тернопільщині.