луцька свобода заборонила червоний прапорЛуцька міськрада заборонила використання на території міста радянської символіки. Таким чином волиняни включилися у всеукраїнську сварку, яка має на меті відвернути увагу громадян від шаленного росту цін на продукти.


.

Відповідне рішення Луцькі депутати ухвалили під час сесії 21 квітня.

Репресії з мільйонними жертвами велися саме під радянською символікою. Саме тому і виникла потреба заборонити символіки неіснуючої держави у місті Луцьку, – заявив голова фракції «Свобода» в міській раді Святослав Боруцький.

Як йдеться у проекті рішення, пропонується заборонити розміщення радянської символіки на державних установах і комунальних підприємствах Луцька та використання радянських прапорів і символіки під час масових заходів.

«Прийняття пропонованого рішення дозволить уникнути соціальної напруги у ході проведення суспільно-громадських заходів, не потребує фінансування з міського бюджету, а також сприятиме виконанню нормативно-правових документів щодо ліквідації символів тоталітарного режиму», – йдеться у пояснювальній записці до проекту рішення міськради.

Голова фракції ПР Іван Смоленг нагадав, що у Луцьку залишилися 4,7 тисячі ветеранів, а торік було понад сім тисяч. «То ви що, хочете позривати з них символіку?» – поцікавився Смоленг.

Святослав Боруцький нагадав, що ніхто не збирається воювати з ветеранами. А йдеться про заборону символіки тоталітарної держави.

Представник фракції «Батьківщини» Сергій Григоренко заявив, що цілком підтримує проект рішення, підготований «Свободою». За його словами, комунізм – гірший від фашизму. Мовляв, Гітлер, на відміну від Сталіна, принаймні дбав про свій народ. Тому Сергій Григоренко закликав депутатів солідаризуватися з «братами-галичанами» і вказати шлях для решти України.

Екс-мер Луцька, а нині депутат міськради Богдан Шиба запропонував підтримати цей проект рішення, але зі зміною. На його думку, доречно заборонити використання радянської символіки, крім випадків, передбачених чинним законодавством.

Секретар міськради Григорій Пустовіт підтримав Богдана Шибу. «Бойові прапори військових частин – це не радянський прапор», – заявив він. Мовляв, не можна забороняти прапори бойової слави.

Народний депутат із фракції КПУ Андрій Найдьонов виступив перед обранцями луцької громади. Він нагадав усім, «незалежно від віку і політичних переконань», що весь світ відзначає Перемогу. У кожній країні Європи з честю і гідністю ставляться до символіки, яку у Луцьку хочуть перекреслити. Також він зазначив, що потрібно дотримуватися законодавства. Адже рішення буде незаконним, мовляв, суперечитиме закону про прапор Перемоги, який сьогодні ухвалили у парламентській залі.

Щоправда, у телефонній розмові із ЗІКом народний депутат із фракції НУНС Володимир Карпук зазначив, що закон про прапор Перемоги мають розглядати завтра.

А нардеп із фракції «Батьківщини» Віктор Олійник розповів ЗІКу телефоном, що цього питання немає навіть у порядку денному сьогоднішнього засідання Верховної Ради. Каже, що сьогодні – так званий день опозиції.

Зрештою, на пропозицію представника «НУ» Андрія Козюри проект рішення в цілому голосували у поіменному режимі. «За» висловилися 29 депутатів (мінімально потрібна кількість голосів – 26 ), повідомляє повідомляє ZiK