Як стало відомо “За Збручем”, найближчими днями має відбутися призначення начальника головного управління економіки облдержадміністрації Василя Гецька на посаду заступника голови ОДА з питань економіки.

На  теперішню посаду 40-річний уродженець Рівненщини (смт. Степань Сарненського району) рекрутований за намісництва Івана Стойка – у вересні 2006 року. Не останню роль у цьому призначенні зіграв тоді впливовий заступник Стойка – Василь Жовтюк. До цього призначення Гецько працював генеральним директором Тернопільського обласного фонду підтримки підприємництва, виконавчим директором Організації роботодавців Тернопільської області, головним спеціалістом, керівником представницва у Тернопільській області  Західного відділення Національної служби посердництва і примирення. Перших дві структури довший час були тісно пов’язані з діяльністю в області Українського Союзу Промисловців і Підприємців(УСПП). Не виключено, що саме там перетнулися життєві стежки Василя Гецька і теперішнього першого заступника Хоптяна  Миколи Головача, який належав до середовища тернопільського УСПП.

Майбутній заступник голови ОДА з питань економіки за першою освітою педагог(ТНПУ), друга освіта – економічна(ТНЕУ, 1996р.). Мав можливість набратися управлінського досвіду, працюючи під керівництвом  досвідченого Андрія Фліссака, який в командах Чижмаря-Сухого-Цимбалюка був куратором економічного блоку. Це місце в команді Хоптяна і займе Василь Гецько. Нагадаємо, що раніше керівник Тернопільщини неодноразово заявляв про можливе скорочення посад своїх заступників. Ця обставина також називалася причиною виходу на пенсію в червні 2010р. Андрія Фліссака. Але піврічної перерви керівник області, очевидно, забере свої слова про необхідність скорочення назад і призначить четвертого заступника.

За попередніми даними кандидатура Гецька пройшла відповідні погодження в Кабміні та адміністрації Президента і  проект розпорядження чекає підпису голови облдержадміністрації.

Єдиний вагомий мінус, що говорить проти призначення нового заступника – історія зі складенням проти нього протоколу про корупцію. Ми розповідали, що в жовтні чиновник був оштрафований Тернопільським міськрайонним судом за недотримання вимог антикорупційного законодавства. За неофіційними даними, високопосадовець спробував оскаржити рішення суду у вищих інстанціях. Про результати розгляду поки що невідомо.