У місцевих недержавних телеканалів з’явився шанс на отримання ліцензії на цифрове мовлення. Нагадаємо, що за результатами конкурсу проведеного у серпні ліцензії отримали ТТБ, ТРК “Вибір” та канал UBR.
За повідомленням “Телекритики”, щоб не шкодити своєму іміджу канал UBR відмовляється від частот у регіональних мультиплексах, які виграв за результатами конкурсу, проведеного Національною радою з питань телебачення і радіомовлення. Про це повідомляє прес-служба телеканалу.
Як відомо, канал UBR в особі ТОВ «ЄС Продакшен груп» переміг в 11 обласних центрах: Києві, Львові, Харкові, Вінниці, Сімферополі, Полтаві, Рівному, Тернополі, Хмельницькому, Черкасах, Чернігові.
Як вважає UBR, підставою для перемоги у конкурсі щодо мовлення в регіональних мультиплексах стали такі критерії каналу, як «24-годинне ефірне мовлення, 95 відсотків продукції власного виробництва, сучасна технічна база, професійний штат, що налічує 250 співробітників, більш ніж 20 корпунктів у всіх областях України, зростаюча присутність телеканалу в регіональних кабельних мережах… а також зростаюча популярність програм UBR, підтверджена показниками панелі GfK».
Рішення про відмову від частот мовник прийняв, щоб не шкодити своєму іміджу. Як зазначають у повідомленні, навколо результатів конкурсу «штучно» створюються конфліктні ситуації, «які використовуються деякими учасниками ринку для маніпуляції громадською думкою та недобросовісної конкуренції».
«Такий стан речей шкодить іміджу UBR, який звик працювати відповідно до європейських стандартів ведення бізнесу і цінує свою репутацію. Тому прийнято рішення відмовитися від виграних під час конкурсу частот», – йдеться у релізі каналу.
Як писала ТК, стурбованість щодо нечесності та непрозорості конкурсу на частоти в цифрових мультиплексах висловила міжнародна організація «Репортери без кордонів».
У свою чергу Незалежна асоціація телерадіомовників (НАМ) звернулась до президента і Комітету з питань свободи слова та інформації з проханням рекомендувати Нацраді знайти додатковий частотний ресурс для цифрового місцевого мовлення.