Через кризу і безробіття у Тернополі впали ціни на нерухомість, кажуть у агентствах.

Про це пише «20 хвилин».

– Люди втратили роботу й немає інвестицій із-за кордону. А тому немає сенсу завищувати ціни, – говорить менеджер агентства нерухомості «Комфорт» Роман. – Сьогодні однокімнатну квартиру можна купити і за 20 тис. дол., проте малосімейку. Двокімнатна коштуватиме від 28-29 до 70, а трикімнатна – від 33-35 до 150 тис. дол.

Хороших квартир, за його словами, мало. Люди неохоче підбирають старі будинки, у яких вже за рік-два закінчується експлуатаційний термін. Сьогодні в моді новобудови.

– Тернополяни хочуть бути впевненими у завтрашньому дні, а тому хочуть хоч і «сирі», проте нові квартири, – запевняє менеджер. – Звичайно, ціни на них вищі. Забудовники диктують свої правила і вплинути на них практично неможливо.

Ціни на квартири у новобудовах навряд чи будуть падати, продовжує директор агентства нерухомості «Аргумент» Оксана.

– Будівельні матеріали дорожчають і затрати на будівництво ростуть, – пояснює ріелтор. – Ніхто із серйозних підприємців не хоче, щоб його справа була збитковою.

Вартість квартир у новобудовах, додає директор, залежить також від того, у якому районі розміщена будівля. У Центрі житло завжди дорожче. Недешеві – «Канада», «Дружба», «Новий світ». Наприклад, «сира» двокімнатна квартира на «Новому світі» на третьому-четвертому поверхах коштує 51 тис. дол.

– Один квадратний метр квартири з ремонтом обійдеться у середньому у 900-1000 доларів, – каже пані Оксана. – А от у будинку, який тільки на здачі, може бути і 500 доларів за квадратний метр. Дешевшими є старі панельні та аварійні будинки.

Найбільший попит мають квартири на другому-четвертому поверхах, говорить менеджер агентства нерухомості «Альтаїр» Лілія Галас. Їхня вартість завжди вища. А от кімнати на першому та п’ятому поверхах дешевші.

– Попит наполовину менший, аніж пропозиція, – продовжує вона. – Буває, що продавці значно завищують ціну. Через те можуть роками продавати квартиру. Але якщо ціна нормальна і стан житла хороший, то продаж займає до місяця часу.

Часто, додає фахівець, люди самі починають знижувати раніше встановлену вартість. Інколи – на п’ять-сім відсотків. Подорожчання житла у цьому році менеджер не прогнозує. Каже, не бачить причин, принаймні на вторинному ринку.

Сказане підтверджують і в агентствах «Аніка» та «Вітар-маркетинг».