Учасники “Кубку Західного регіону” із сучасного танцю виконували хіп-хоп, диско, джаз-фанк і брейк-данс. Рівень підготовки танцюристів судді оцінили як дуже високий, повідомляє “20 хвилин”

— Важко навіть уявити, чим би я займалася, якби не танці, — каже Тамара Атаманчук (16 р.). — Хіба що сиділа б цілими днями в комп’ютері та переписувалася “Вконтакте”. Але пасивне дозвілля мені не подобається.

Тож дівчина вже 12 років займається танцями. Вона приїхала з Чорткова до Тернополя показати свої вміння на змаганнях із сучасного танцю “Кубок Західного регіону”. Відбувся конкурс упродовж всього дня 17 березня у ПК “Березіль”.

Себе треба “розігріти”

Більше 700 учасників демонстрували в Тернополі свої вміння із сучасного танцю. Було серед них чимало місцевих. Багато танцюристів приїхало з Києва, Львова, Івано-Франківська, Чернівців, Хмельницького, Одеси та інших міст.

— Змагалися діти віком від чотирьох до 11 років, юніори та дорослі – до 24 років, — розповідає організатор змагань, головний суддя Віктор Кушнерик. — Змагалися у великих групах, дуетах і в категорії “соло”. Танцювали хіп-хоп, джаз-фанк, брейк-данс і диско.

Окрім учасників, у залі було безліч батьків, які прийшли підтримати своїх дітей. Самі ж танцюристи юрмилися у коридорі, біля великих дзеркал. Там вони готувалися до виступу, розминалися, стрибали, крутилися. Дехто був одягнутий в яскраві костюми, інші – у спортивний одяг. Усе залежало від стилю танцю, який вони виконували.

– Розминка перед виступом обов’язкова, — пояснює тренер із хіп-хопу Ельміра Мікаілова (21 р.). — Тіло потрібно “розігріти” та поступово підготувати до навантажень. Це згодом, під час виступу допомагає уникнути травм.

Також розминка, за словами дівчини, створює позитивний емоційний фон, у танцюристів зникає хвилювання. Дівчина каже, що готувати себе до виступу потрібно за годину чи хоча б 30 хвилин до виходу на сцену.

Змагалися весь день

Ельміра Мікаілова приїхала разом із партнеркою по танцю Олександрою Василишин (15 р.) із Івано-Франківська. Дівчата танцюють хіп-хоп уже більше п’яти років.

— У нас уже стиль життя такий, — додає Олександра. — Окрім того, багато хто вважає, що сьогодні хіп-хоп – дуже модна танцювальна течія. Ми також дуже любимо батли. Такі танці вимагають сильнішої підготовки, бо потрібно імпровізувати. Тоді найлегше перевірити, чи людина відчуває музику. Учасник вивчає певний запас батлових рухів і застосовує їх у власній інтерпретації під музику, що звучить.

Аби виконувати хіп-хоп, кажуть дівчата, не потрібно виконувати ані складних розтяжок, ані дотримуватися спеціальної дієти.

— Це досить простий стиль. Він не вимагає такої серйозної спортивної підготовки, як деякі інші стилі, — додає Ельміра. — Можна починати заняття навіть у дорослому віці. Для мене такі танці — стиль життя. Я їх дуже люблю. Оскільки я – тренер, займаюся ними по три-чотири години щодня. І мене це зовсім не стомлює.

Дівчата відзначили високий рівень організації “Кубку Західного регіону”.

— Дуже добре, що такі конкурси проводять, адже для дітей це – стимул рухатися вперед, — продовжує вона. — Якщо танцюрист зайняв друге чи третє місце, він старатиметься більше працювати, тренуватися, щоб наступного разу обов’язково зайняти перше.

Першими того дня виступали наймолодші учасники. Після них – юніори. Насамкінець – дорослі. Після виступу танцюристів кожної категорії судді підбивали підсумки. У цей час на сцену для розминки виходили учасники, які змагалися у наступній категорії.

“Не проміняла б на Інтернет…”

Номінацій, як і переможців, було дуже багато. Тому майже половина учасників поїхала додому із золотими та срібними медалями. Втім, задоволення діти отримали не лише від цього.

— Я завжди знаходжу на подібних конкурсах нових друзів, — каже Тамара Атаманчук (16 р.). — На такі турніри завжди приїжджає дуже багато учасників. Я не проміняла б улюблені заняття танцями на жодні посиденьки в Інтернеті. Адже танці і фігуру покращують, імунітет зміцнюють, і настрій піднімають.

До речі, в залі “Березолю” весь день сиділи батьки, які приїхали підтримати юних учасників турніру. Дорослі казали, що їм було трохи нудно, але тренери всіх попередили, що змагання триватимуть довго. Натомість юним танцюристам було весело. Вони знайомилися, спілкувалися, вітали одне одного із перемогою, хвалилися костюмами та показували нові танцювальні рухи. Рівень підготовки танцюристів судді, за підсумком турніру, оцінили як дуже високий.