Брак хоспісів, доступного лікування, діагностики, котролю за якістю та цінами ліків – із такими проблемами зустрічаються літні люди в Україні.

Вчора на засіданні Тернопільського прес-клубу говорили про дискримінацію людей похилого віку. Всеукраїнська благодійна організація “Турбота про літніх в Україні” за сприяння програм Європейського Союзу провела соціологічне дослідження в 15-ти містах України. Отримані результати показали, що міста в Україні сприятливі для літніх людей лише на 28 відсотків, – передає TV-4.

Близько півтори тисячі людей віком від п’ятдесяти п’яти до дев’яносто семи років опитали у 15 містах України: Донецьку, Житомирі, Івано-Франківську, Києві, Сімферополі, Львові, Миколаєві, Полтаві, Сумах, Тернополі, Харкові, Херсоні, Хмельницькому, Черкасах, Чернігові. При цьому враховували демографічні показники: стать, вік, місце проживання, сімейний статус, щоденну активність, коло спілкування, джерела конфліктів та можливих зловживань. Аналізували опитування працівники Асоціації психіатрів України. За результатами, більшість опитаних літніх людей відповіли, що найбільше їх кривдять чиновники, далі – родина, сусіди, медичні працівники та міліція.

– Достатньо високий прошарок людей незадоволений і висловлює свою думку, що чиновники їх кривдять, в Тернополі це близько 26 відсотків. Звичайно, в Чернігові, до прикладу, більше, більше в Донецьку, більше у Львові. Дійсно трагічна ситуація, коли кривдником є родина. Тому що допомогти в такій ситуації дійсно важко, – розповіла голова правління ВБО “Турбота про літніх в Україні” Галина Полякова.

Найбільше про те, що кривдниками літніх людей є родина, скаржаться у Хмельницькому, Житомирі, Києві, Івано-Франківську. В Тернополі цей показник становить близько сімнадцяти відсотків. На запитаня “Яку ж саме кривду завдає людям похилого віку родина?” вони відповіли наступне: найперше побиття, далі сварки, відбирання грошей, нехтування думкою. Найбільше літніх людей б’ють у Донецьку.

– Іноді літні люди, і не лише в Донецьку, скрізь, сприймають цю кривду як нормальне явище. Їх б’ють, відбирають гроші, сварять, а вони вважають: “ні кривди немає, все добре, так має бути, бо це є звичний стан”. І це страшно. До речі, в Тернополі стареньких не б’ють, немає в нас таких показників. Найбільше б’ють в Харкові, Донецьку, Хмельницькому, Житомирі, – розповіла пані Полякова.

Згідно з результатами опитування, найбільше засмучує літніх людей медичне обслуговування, причому претензії не до лікарів та медичного персоналу, а до всієї системи охорони здоров’я, далі – розмір пенсій, нестача уваги та відсутність співрозмовника.