Кременецькі митці гуртуються. У місті діють 2 об’єднання, куди входять художники, майстри, скульптори. В групі «Гладущик» працюють виключно чоловіки, тоді як у гурті «Палітра» творять представниці прекрасної статі.

Свої роботи, представлені на виставці у Тернопільському художньому музеї, гуртки присвятили рідному Кременецю. Зокрема, скульптор Володимир Прохор презентував відвідувачам дерев’яну фігуру мавки.

Скульптор Володимир Прохор про свою роботу: «Кто не увлекался красотой женского тела? Я тут увлекся. Это давнешняя работа. Тут 3 материала: сама мавка – сосна, идет там липа. Где-то 4 дерева тут есть».

Кременецька майстриня Надія Волощук займається лялькарством. Робити мотанки їй вже допомагає маленька донечка.

Майстер народної творчості Надія Волощук розповіла, що її надихає: «Робила для донечки. І от навіть перший мій майстер-клас, який я робила, це було бажання зробити для своєї новонародженої дитини отаку автентичну, історичну ляльку. І вона має ляльки, і вже зі мною трошки на кухні крутить. Каже «Мамо, ми хочемо з тобою, щоб разом робити». Так, моїй дитині особисто дуже подобається гратися такою лялькою».

Ляльки майстриня дарує не лише своїй доньці, а й рідним та друзям. Відповідно, дотримується усіх норм виготовлення мотанок.

Надія Волощук, майстер народної творчості, звісно, поділилася і секретами виготовлення: «Виготовлені вони з натуральних матеріалів, тобто сіно, льон, бавовна, все тільки натуральне, волосся з паклі, ниток. Бажано, щоб лялька не кололася, якщо це дійсно оберіг. Якщо це сувенірний подарунок, то звісно, без елементу голки витвір не зробиш. Але якщо це є оберіг, стараюсь дотримуватися канонів. Бо робиться для себе і для близького оточення».

Передав талант своїй доньці ще один митець із Кременця Богдан Романюк. Три року тому, коли молода жінка лише починала малювати, багато переймала у батька. Проте зараз її роботи помітно відрізняються, впевнений художник.

Богдан Романюк, художник: «На сьогоднішній день її роботи, я би сказав, вже навіть перевершують мої. Найбільше я люблю взагалі малювати олією і в основному відображую Кременецькі пейзажі, бо цей край мене найбільше приваблює, найбільше полонить мене. Тому що кременецька природа взагалі всіх полонить. Це так звана Волинь, яку часто називають Швейцарією».

Виставку робіт кременецьких митців можна оглянути в Тернопільському художньому музеї, – повідомляє ІНТБ.