“Пошкодження матеріалів під час експлуатації, методи його діагностування і прогнозування” – така тема ІІ Міжнародної науково-технічної конференції, яка сьогодні почала роботу і три дні триватиме у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя. На конференцію з’їхалися науковці з різних куточків світу: Сполучених Штатів Америки, Чехії, Словенії, Білорусі, Польщі, – повідомляє TV-4.

.

Причиною більшості катастроф і аварій є пошкодження матеріалів. Аби попередити такі ситуації, науковці розробили методи діагностики і прогнозування пошкодження матеріалів під час експлуатації і представили їх на ІІ Міжнародній науково-технічній конференції у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя. В Україні використовують чимало обладнання, яке вже вичерпало свій термін експлуатації, бо на нове нема грошей.

– Щоб одержати дозвіл на подальшу експлуатацію, треба провести дуже складні дослідження і на їх основі одержати ліцензію. Це особливо торкається атомних електростанцій, трубопроводного транспорту, хімічної, металургічної промисловостей, залізничного транспорту. Це дуже важливо для України, – розповів головний науковий співробітник Інституту проблем міцності НАН України Арнольд Красовський.

– Ця конференція є дуже важливою, оскільки вона дозволяє обговорити останні результати дослідження в цій галузі. Розробити певні нормативні документи, методи контролю за станом конструкцій для того, щоб запобігти в майбутньому руйнування, – зазначив ректор Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Петро Ясній.

Обговорювали тему “Пошкодження матеріалів під час експлуатації, методи його діагностування і прогнозування” науковці не лише з України, а й з США, Чехії, Словенії, Білорусі, Польщі. Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя у цій сфері має не лише угоди про співпрацю, а й спільні наукові проекти з університетами Росії, Білорусі, Польщі, Словенії.

ІІ Міжнародна науково-технічна конференція триватиме в Тернопільському національному технічному університеті впродовж трьох днів.