Прямої загрози зупинки опалювапльного сезону у Тернополі до кінця лютого наразі нема, та особливо втішатись нічим, кажуть у «Тернопільміськтеплокомуненерго»: газу на третю декаду лютого комунальне підприємство отримало лише 65% від потреби.

Про це повідомляє телеканал TV-4.

Гарячу воду і тепло в оселі тернополян подаватимуть справно, запевняли сьогодні у «Тернопільміськтеплокомуненерго». У «Тернопільміськгазі» ж кажуть: буде команда, перебір газу комунальникам зупинять, адже схожа ситуація була і в другій декаді лютого. Причина – борги комунальників за газ.

Лютий – місяць короткий, тому третя декада має лише вісім днів. Але і під час них треба подавати гарячу воду і тепло безперебійно. Зважаючи на морози і виділені обсяги газу, робити це теплоенергетикам буде непросто.

– На третю декаду нам виділили 3 мільйони 450 тисяч кубометрів газу, в розрахунку на одну добу це складає 430 тисяч кубічних метрів, а фактично розбір газу – 510-520 тисяч кубометрів. Ліміт, який доведений, складає 65% від реальної потреби, – зазначив заступник начальника КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» Володимир Онишків.

Минулої декади ситуація була ще гіршою – ліміт складав лише п’ятдесят один відсоток від необхідного, кажуть у «Тернопільміськтеплокомуненерго». У «Тернопільміськгазі» це підтверджують і розповідають: оскільки виділені обсяги газу були завідомо замалими, довелось постаратись, аби не зупинити опалювальний сезон.

– При добовому підтвердженому обсягу 346 тисяч на добу «Теплокомуненерго» використовувало і 500 тисяч на добу, тобто був значний перебор тих обсягів, які їм було доведено. Відповідно нашим підприємством проводилося ряд заходів для того, щоб забезпечити отримання ліміту, але і щоб не допустити будь-яких аварійних ситуацій, тобто щоб було безперебійне газопостачання і щоб підприємство могло використовувати газ для обігріву тернополян, – розповів заступник голови правління ВАТ «Тернопільміськгаз» Віталій Бобрівець.

Основним орієнтиром для виділення газу теплопостачальним підприємствам є відсоток проплати за нього. З початку опалювального сезону «Тернопільміськтеплокомуненерго» розрахувалось лише за 58% спожитого газу, каже Володимир Онишків. І все тому, що тарифи змушували комунальників півроку працювати собі у збиток.

– Основними причинами є те підвищення ціни газу з 1 серпня на 50% в частині виробництва тепла для населення і те, що тарифи були переглянуті з 1 лютого вони вступили в дію. А в частині юридичних осіб газ також подорожчав на 20% в порівняні з газом, який був заложений в тариф, але НКРЕ тарифи для юридичних осіб не змінило, – каже Володимир Онишків.

Врятувати себе від можливості зупинки опалювального сезону можуть і тернополяни, як показує досвід лютого. Краще сплатили за послуги теплопостачальників, підприємство отримало більше грошей на закупівлю газу. Тому й ліміт його з п’ятдесяти одного відсотка у другій декаді зріс до шістдесяти п’яти відсотків у третій, каже Володимир Онишків. Та наразі за газ «Тернопільміськтеплокомуненерго» боргує майже 58 мільйонів гривень. Зважаючи, що ліміт до кінця лютого – 65% від потреби, газопостачальники будь-якої миті, все ж не виключає Володимир Онишків, зможуть припинити подачу газу на котельні Тернополя.