Тернополянин оскаржує рішення, за яким його назвали винним у скоєнні дорожнього правопорушення. Чоловікові показали відео, де не вказані час і дата зйомки. Водночас у ДАІ ж переконують, що інспектори знімають тільки на “Візир” і камери, які фіксують час, – пише “20 хвилин”.

– На відео не видно ні номерів мого авто, ані часу відеозйомки, а мені сказали, що то мій автомобіль і я – злочинець, – бідкається тернополянин Михайло Кіцкай. – Суд визнав мене винним і сказав, що я не можу оскаржити це рішення.

Чоловік звернувся за допомогою в редакцію “20 хвилин” 31 травня. Саме того дня він відніс до суду апеляційну заяву, бо вважає що його звинуватили у злочині, який він не вчиняв.

– Я – не початківець на дорозі. Маю 17 років водійського стажу. Крім усієї України, я об’їздив Європу – працював водієм вантажної фури, – розповідає чоловік. – І тут рано-вранці 26 квітня їду вулицею 15 Квітня. Точно пам’ятаю, що їхав на зелене світло, потім повернув на автозаправку.

“Знімали відео в кущах”

Однак, коли пан Кіцкай виїжджав звідти – його зупинили працівники ДАІ.

– Мені показали відео, де нібито моє авто їде на заборонене жовте світло, – пригадує чоловік. – Мене здивувало, бо їхнього патрульного авто я не бачив біля дороги. Тобто вони знімали десь у кущах.

Крім цього, як каже співрозмовник, відео – нечітке. Там неможливо було роздивитись марку автомобіля і не видно номерних знаків авто.

– А інспектор почав мені доводити, що це моє авто, – каже пан Кіцкай. – Проте, з того відрізка відео нічого не видно. Є якесь червоне авто, яке їде дорогою. Але не видно, чи повертає воно далі в напрямку заправки, чи їде по прямій. Бо далі зйомці заважають кущі.

Також чоловіка здивувало, чому в такий ранній час – о 6.10 – біля світлофора на відео видно вже четверо перехожих на і три авто. Та й сонце, за його словами, в той час так яскраво ще не світить, як показано на відео.

– Як таке може бути, щоб о 6.10 я проїхав той світлофор, повернув на автозаправку, розплатився з касиром, заправив авто, виїхав звідти – і вже о 6.14 мене зупинили і склали протокол? – дивується чоловік. – Думаю, вони просто мали диск із відео і чекали на більш-менш схоже авто червоного кольору.

“Не допомагають, а звинувачують”

Співрозмовник пригадав, як колись за кордоном він зробив вимушену зупинку своєї фури у Польщі. До нього під’їхали патрульні і спитали, чи йому потрібна допомога, чи викликати майстрів із ремонту.

– А в нас, на жаль, інспектори не те, що не допомагають водіям, а ще й звинувачують у тому, чого я не робив, – продовжує Михайло Кіцкай.

У протоколі чоловік написав, що не згідний з викладеною там інформацією і нещодавно оскаржив його в суді. Відтак нашого співрозмовника визнали винним у скоєнні дорожнього правопорушення та зобов’язали сплатити 450 грн штрафу.

– Що цікаво, рішення суду – остаточне та оскарженню не підлягає, – говорить пан Кіцкай. – І це попри те, що я опротестовував кожну тезу працівників ДАІ в протоколі! Суддя запитала мене лише якого кольору у мене автомобіль і чи проїжджав там у той період часу.

Вирішив довести справу до кінця. Чоловік каже, що йому неприємно, що його роблять винним, коли він нічого не порушував. Окрім викладених вище зауважень, він також знайшов дрібні порушення у роботі інспекторів, а також судді. Відтак наш співрозмовник, поспілкувавшись із юристами з “Дорожнього контролю”, самотужки склав позовну заяву до апеляційного суду.

Він уже має досвід судових тяганин, пов’язаних із протоколами, складеними інспекторами ДАІ.

– Один із судів я виграв. В іншому – програв, але визнав свою провину. Проте, в цьому випадку я точно не винен. Їхав собі, зупинили, показали якесь відео і засудили. Навіть у рішенні суду чітко не вказано, що то – мій автомобіль, записано просто червоний ВАЗ, – підсумовує чоловік. – Та ж на моєму місці міг бути хто завгодно на червоному ВАЗі! На тому відео не видно, чи то – моя “дев’ятка”. Для того, аби довести, що я – не злочинець, доведеться витратити зо два роки і купу нервів. Але я доведу цю справу до кінця.

Якщо був суд, слід сплатити штраф

В обласній Державтоінспекції кажуть, що коли їхні працівники фіксують порушення, то одразу зупиняють водія та в його присутності складають протокол.

– Відео з порушенням – достатня доказова база, на основі якої складають протокол, згоден водій із цим, чи ні, – каже інспектор сектору профілактичної роботи обласної Державтоінспекції Василь Барановський.

Нині порушення на дорогах працівники ДАІ фіксують на пристрій “Візир” та відеореєстратори, додає інспектор. Останні, за його словами, є в кожній машині. Обидва пристрої фіксують час і дату зйомки.

– Якщо вже був суд, то суддя викликав інспекторів і переглядав це відео, – каже Василь Барановський. – Якщо суддя вирішив дати штраф, значить порушення було зафіксоване правильно.