Близько ста пунктів обігріву для безпритульних та малозабезпечених відкрили в містах України, і МНС планує встановити їх ще шістсот. Зігрітись, випити гарячого чаю та поїсти можуть і безпритульні Тернополя у спеціально облаштованому пункті обігріву, що знаходиться у парку імені Тараса Шевченка, повідомляє TV-4. 

Водночас Міністерство надзвичайних ситуацій поки не збирається оголошувати надзвичайну ситуацію в Україні у зв’язку з сильними морозами, але після зниження температури до мінус 20-ти рекомендуватиме призупинити роботу шкіл та дитячих садків. Про це повідомив директор Департаменту цивільного захисту МНС України Василь Квашук. На Тернопільщині через сильні морози поки не призупинили навчання у жодній школі.

Найбільше серед тих, хто взимку звертається до лікарень з обмороженнями – люди без постійного місця проживання. Кінцівки у них відмерзають не лише при високій мінусовій температурі, а й навіть при плюсовій. Аби зігрітися, безхатченки часто зловживають спиртним, кажуть лікарі. Відтак, через дію алкоголю притуплюється біль та відчуття холоду, а це призводить до обмороження. Аби допомогти таким людям, в Тернополі в парку імені Тараса Шевченка діє пункт обігріву, де безхатченки можуть поїсти та випити гарячого чаю.

– Цілодобово і в день і ніч в нас організовано в парковій зоні чергування особового складу, виставлена відповідна техніка, теплі кунги, в яких є теплий одяг, хто потребуватиме теплої одежі ми зможемо надати. Червоний Хрест на ці цілі передбачив видачу теплого одягу. Тому за домомогою служби МНС, Червоного Хреста і Карітасу в Тернополі вже організовано, а сьогодні якщо буде пониження температури в містах області також будуть організовані такі пункти, – розповів Андрій Ковбасюк, заступник начальника управління МНС в Тернопільській області.

– Це такі люди до нас поступають бездомні, їх потрібно розігріти. Тут велика допомога міської ради. Вони нам привозять чай, щось поїсти. Ви знаєте, ми тут були минулого року, то в них така радість на обличчі, що їм так допомогають, – каже Ганна Бінчеровська, патронажна медсестра Тернопільської міської організації “Червоного Хреста”.

Надають у пункті й медичну допомогу. При обмороженні різко сповільнюється частота дихання, порушується робота серця, знижується концентрація уваги, з’являється запаморочення. Шкіра блідне, ніс, губи, руки, ноги набувають синюватого відтінку. Якщо в такий момент людина не знайде в собі сил подолати сон, вона може загинути. Щоб врятуватися, потрібно рухатися та негайно звертатися за допомогою, кажуть медики.

– Ніколи не вживати в холодну пору алкоголю. Ну і старатися, щоб бути тепло одягнутим. Якщо ти відчуваєш, що дуже замерз, то треба більше рухатися або йти в приміщення погрітися, – радить Віра Салій, патронажна медсестра Тернопільської міської організації “Червоного Хреста”.

Тим часом синоптики прогнозують похолодання. На вихідні температура повітря на Тернопільщині становитиме 20-25 градусів морозу вночі та 12-17 вдень. Триматимуться морози і з наступного тижня.