Свого часу міський голова Тернополя підписав протокольне доручення, згідно з яким дозволи та погодження міська рада надаватиме суб`єктам підприємницької діяльності лише у випадку, коли середня заробітна плата у них складатиме 2100 гривень. Навколо цього одразу виникло чимало розмов і інсинуацій. У свою чергу Сергій Надал переконує, що це допоможе легалізувати заробітну плату у місті. Тим більше, що цифру 2100 гривень під час прийняття програми соціально-економічного розвитку на 2011 рік затвердили депутати.

– Це та цифра, яку мали би досягти тернополяни по закінченню цього року. Середня зарплата мала би бути 2100. На сьогоднішній день у нас трохи більше 1900 гривень. Є певний ріст до тієї, яка була на початку року. Хоча потрібно говорити, що зарплата у Тернопільській області і у місті Тернополі є значно нижчою, ніж в інших областях України. Тому є необхідність її підвищувати, –  вважає мер.

Загалом ж, на думку Сергія Надала, проблема полягає не тільки у малому розмірі заробітної плати. А й через те, що дуже часто зарплата у нас виплачується «в конвертах». Відтак, у першу чергу, від цього страждають пересічні люди, які в майбутньому не отримають нормальну пенсію чи інші соціальні виплати. Тим більше, що цифра 2100 гривень – це сума разом із податками.

– Це означає, що людина отримує на руки близько 1600-1700 гривень. Це що є космічна зарплата для Тернополя? Ми зробили аналіз. У нас у комунальних підприємствах отримують середню зарплату 2300 гривень. А коли приходить комерційна структура і показує, що у них середня зарплата 1100, це означає, що на руки людина отримує 700 гривень. Хто у це повірить? Тому йде мова про легалізацію, – пояснює Сергій Надал.

Однак цифра 2100 гривень стосується не усіх без винятку підприємців.

– У нас є дрібний бізнес. Ті самі люди, які торгують на ринку і мають одного-двох найманих працівників. Звичайно, не можна їх ставити у ті самі рамки, як тих, хто має ресторан чи завод. Ніхто не буде вимагати від цього дрібного підприємця з 1000 гривень одразу підняти зарплату у два рази до 2000 гривень. Але людина має показати хоча би якусь динаміку, що вона збільшує цю зарплату. Було 1000, а зараз буде 1200. Підхід тут буде диференційований, він не буде до всіх однаковий, – запевнив міський голова.

Сергій Надал також зауважив, що легалізація заробітної плати не лише забезпечить благополучне майбутнє тернополян, а й збільшить доходи міської казни. А це дасть змогу більше грошей скеровувати на розвиток міста.