Епідемічна ситуація в області розцінюється як нестійка, наближена до епідемічного порогу.

До такого висновку, як повідомляє прес-служба ОДА, дійшла державної обласної надзвичайної протиепідемічної комісії при обласній держадміністрації, яка засідала вчора.

У засіданні комісії взяли участь керівники відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації, заступники голів з гуманітарних питань райдержадміністрацій, головні санітарні лікарі районів області, директори птахофабрик.

Захворюваність на грип та ГРВІ за останній тиждень склала 41,1 випадок на 10 тисяч населення, що не перевищує епідемічний поріг (49,8 вип. на 10 тисяч населення), але вище попереднього тижня на 29,7%. Зростає питома вага захворілих дітей (до 60 %), в тому числі школярів (з 24% на початку жовтня до 34,2% за останній тиждень).

Епідемічного порогу захворюваності досягли Чортківський район та місто Тернопіль.

У зв’язку з відсутністю на навчанні більше 25%  дітей в тимчасово припинено навчання 19-ти класів у 7-ми школах  Тернополя, Шумського,  Теребовлянського та Чортківського районів.

Виходячи із ситуації, що склалася, комісія визначила, що першочерговим завданням на сьогодні є організація профілактичних щеплень проти грипу для створення імунного захисту у населення серед груп ризику.

Cьогодні найкраще захищені медичні працівники –  щеплено 6910 осіб (61,7% від усіх щеплених, 39,8% від кількості медиків). Гіршою є ситуація в інших групах ризику. Практично не захищені вагітні, дорослі та діти з хронічними захворюваннями (щеплено лише 425 осіб). Незадовільно організоване проведення щеплень серед підопічних та персоналу закладів інтернатного типу, повідомляє прес-служба ОДА.