Як ми повідомляли, 16 травня у Тернополі випала двотижнева норма опадів. Відповідно, місто знову нагадало мешканцям італійську Венецію. Але до такої картини під час сильних дощів тернополянам доведеться звикати. Принаймні ще цього року ситуація точно не зміниться. А проблема полягає у тому, що існуюча система водовідведення дощових зливових вод не зможе впоратися із великим навантаженням.

– У місті Тернополі немає взагалі комплексної системи водовідведення дощових зливових вод. Ми замовили півроку тому «Тернопільводпроекту» таку схему, уклали угоди. Але це достатньо складна і колосальна робота. Вони розробляють. Це треба залізти, умовно кажучи, у кожний колодязь, у кожну дощоприймальну решітку і подивитися, в якому вони стані, – пояснив заступник міського голови Владислав Стемковський.

Очікується, що дана схема буде розроблена до кінця літа поточного року.

За словами віце-мера, раніше в місті система водовідведення базувалась навколо промислових підприємств. З їх занепадом її передали на баланс міста. Нерідко у вкрай плаченому стані  і без жодної документації. Інвентаризацією цієї «спадщини» міська рада займається уже майже рік. Після того, як схему розроблять, під час видачі технічних умов, містобудівних умов і обмежень, будівництва, реконструкції тощо, міська рада буде зобов’язувати кожного суб’єкта в тій частині добудовувати комплексну систему водовідведення дощових вод.

Однак відсутність комплексної системи не єдина проблема, яка нині турбує комунальників. Існуючий випускний колектор на сьогоднішній день на одну третину підтоплений.

– Коли є пікові навантаження, то підпирає річкою, підпирає випускний колектор. Ми плануємо там ставити станцію примусової перекачки дощових стічних вод. Є проект, який був попередньо розрахований. По-перше, це очищення русла. По-друге, продовження колектора. Щоб його підняти на два метра і зберегти кут, щоб він був самопливний, треба довжиною близько десяти кілометрів його протягнути. Але навіть, якщо ми очищаємо русло річки, ми все одно постійно залежні від атмосферних впливів, від рівня води у самій річці, – зазначив Владислав Стемковський.

Заступник мера запевняє, що станція примусової перекачки стічних вод під час пікових навантажень врятує місто, оскільки забезпечить примусовий відхід води.

Як топило Тернопіль, дивіться тут.