Верховна Рада прийняла закон про часткову мобілізацію у вівторок, 22 липня. “За” проголосували 232 народних депутати.

За словами секретаря РНБО Андрія Парубія, мобілізація спрямована на укомплектування сил української армії. Триватиме вона 45 днів.

Згідно з указом Президента Петра Порошенка “Про часткову мобілізацію” таке рішення пов’язане з “з поширенням проявів тероризму на території України, що призводять до загибелі мирного населення, військовослужбовців і працівників військових формувань та правоохоронних органів України у східних регіонах держави, концентрацією угруповань військ (сил) зі значним наступальним потенціалом на території Російської Федерації поблизу державного кордону України, загрозою нападу, небезпекою державній незалежності України, з метою забезпечення оборони держави, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України”.

Заклик військовозобов’язаних, резервістів і поставка транспортних засобів для забезпечення потреб військ здійснюватимуться в обсягах, визначених мобілізаційними планами з урахуванням резерву.

Мобілізацію проведуть і в Тернопільській області. Скільки точно чоловіків “призвуть” до Лав Збройних Сил України наразі невідомо, говорить в.о. військового комісара обласного військового комісаріату Володимир Катинський.

– Ми ще не отримали розпорядження керівництва, – каже він. – Точну інформацію зможу надати, коли отримаю відповідний лист. Звичайно, не мобілізуватимемо тих, хто визнаний непридатний до військової служби за станом здоров’я.

Верховна Рада також збільшила граничний вік військовозобов’язаних, які числяться у запасі. За відповідні зміни до закону “Про військовий обов’язок і військову службу” (законопроект №4844) у другому читанні та в цілому проголосували у вівторок 232 депутати. Тепер військовозобов’язані у званнях рядового, сержантського і старшинського складу перебувають у запасі до 60 років (йдеться про “другий розряд” за віком, який раніше обмежувався 50 роками, перший – 35 роками). Для представників молодшого та старшого офіцерського складу граничний вік для “другого розряду” встановлено у 60 років, для вищого офіцерського складу він лишився на позначці 65 років.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що ці зміни було розроблено для забезпечення “гарантованого переведення Збройних сил України, інших військових формувань на організацію і штати воєнного часу”. Депутати очікують, що він, зокрема, збільшить кількість громадян із досвідом військової служби, які можуть бути використані для доукомплектування ЗСУ та інших військових формувань, і забезпечить рівні можливості різним категоріям громадян щодо виконання військового обов’язку в запасі.

Джерело: “20 хвилин