У природному заповіднику “Медобори” відбувся практичний семінар «Сад твоєї мрії». Захід відбувся на честь 120 роковин із дня народження визначного помолога і селекціонера плодових культур в Україні Володимира Симиренка та відповідно до Постанови ВР України №4309/У1, прийнятої 11 січня 2012 року про відзначення на державному рівні 120-річчя з дня народження Володимира Симиренка».

Про це “Номер один» повідомили в прес-службі Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Володимир Симиренко (1891-1943), народився у Млієві (тепер Черкаської області). Продовжив справу життя свого батька – Левка Платоновича Симиренка, всесвітньо відомого українського вченого-садівника, засновника вітчизняного промислового плодівництва і помології. Серед видатних діячів минулого його ім’я посідає особливе місце за внесок у розвиток плодівництва. На базі розсадника Симиренка-батька було створено дослідницьку садово-городню станцію, першим директором якої став Володимир Львович Симиренко. За його безпосередньої участі були створені і працювали наукові відділи плодівництва, овочівництва, агрохімії та технічної переробки плодів.

В роботі семінару взяли участь члени Вікнянського, Калагарівського і Городницького учнівських лісництв, юні природолюби Гримайлівської загальноосвітньої школи, методист Гусятинського районного відділу освіти І.Я. Янюк. Семінар проводили співробітники заповідника в рамках співпраці із Гусятинським районним відділом освіти.

Під час проведення заходу учні ознайомились з історією садівництва в Україні, способами вегетативного розмноження плодово-ягідних рослин, набули практичних умінь і навичок щеплення та обрізування дерев.

Довідка

Видатний вчений був реконструктором садівництва в Україні, а в його розсадниках зростало майже 40 000 гібридів овочевих дерев і ягідних кущів. Всесторонньо вивчені та рекомендовані Симиренками (батьком і сином) сорти плодових культур розповсюдилися повсюдно в Україні, Росії та багатьох країнах світу. Широко відомий у світі сорт яблук Ранет Платона Симиренка, виведений Левком Симиренком та названий ним на честь батька. На цьому сорті ще й сьогодні базується садівництво в Україні, та багатьох країнах СНД. У своїх поглядах на селекцію у плодівництві Володимир Симиренко дещо розходився з пануючим тоді в СРСР офіційним вченням і практикою російського генетика І.В. Мічуріна. Він вважав, що садівництво потрібно розвивати насамперед на основі місцевих сортів, потім на акліматизації привізних, а вже далі на розведенні нових різновидів.