Про спеку, толерантність і вибори: хроніка тижня, що минає

10/08/2018 0
Розмір тексту:

Світ

Толерантна Європа повертається до реальності

Досхочу скуштувавши ісламського радикалізму, толерантна по саме нікуди Європа поступово починає сприймати реальність такою, якою вона є. І, відповідно, закручувати гайки в питаннях безпеки. В Данії поліція вперше оштрафувала жінку в мусульманському головному уборі нікабі, носіння якого заборонено новим законом, що не дозволяє приховувати обличчя в громадських місцях. Поліцейські прибули за викликом у торговий центр, де одна з жінок намагалася зірвати нікаб з обличчя другої, через що й сталася бійка. Порушницю оштрафували на 134 євро і попросили зняти нікаб або ж залишити приміщення. Жінка вирішила піти з торгового центру. У випадку повторного порушення штраф зросте у 10 разів, або ж на злісну порушницю чекають шість місяців ув’язнення. Все ж, західна юстиція таки надміру поблажлива – цікаво, що було б, якби би хтось із європейців хильнув з пляшки віскі на вулиці у якихось Еміратах…

Високий градус для футболу

ФІФА підтвердила, що чемпіонат світу-2022 відбудеться в Катарі з 21 листопада до 18 грудня. Лише в цей період температура повітря там складає приблизно 25°С, що відповідає літнім погоднім умовам Європи. Уявити, що футболісти бігали б там у червні-липні (понад 40°С) здоровий глузд нездатен. Такі терміни проведення турніру ризикують поламати футбольний сезон, передусім у провідних футбольних країнах, адже раніше нічого подібного не було. Отримати чемпіонат катарцям, як повідомлялося, вдалося непросто – для цього вони вдалися до послуг колишніх агентів ЦРУ, щоб дискредитувати заявки США і Астралії. Все ж, приміром, журналіст Артем Франков припускає, що в такому випадку на чемпіонат світу приїдуть “свіжі” гравці, а не виснажені тривалим сезоном. Це – один з гіпотетичних плюсів майбутнього турніру на тлі значно більшого числа можливих мінусів.  Президент ФІФА Джанні Інфантіно також повідомив, що існує ідея залучити 48 команд, однак остаточного рішення ще не прийнято.

Україна

В Росію – обхідними шляхами?

Міністерство інфраструктури України розглядає питання закриття залізничного сполучення з Російською Федерацією. Про це повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян. Він зазначив, що в Росії живуть родичі українців, проте підкреслив, що саме вони повинні їздити в Україну. За його словами, також буде “вестися розмова” і з автобусними перевізниками. “Нам необхідно переконати українських громадян, що в Росію їздити нічого”, – підкреслив Омелян. Втім, сказати, що така ініціатива була сприйнята із загальним ентузіазмом і схваленням, було б перебільшенням. Зокрема, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука зазначив, що не розуміє кінцевої мети цієї ініціативи. За його словами,  було б добре, якби українці не відвідували  Росію, але наразі реальність така, що чимало їх таки їздять туди. І скасування поїздів до Росії просто змусить їх шукати інші, обхідні шляхи.

Наступні вибори будуть брудними. Хоч би не кривавими…

Торкаючись теми майбутніх виборів, політолог Вадим Карасьов прогнозує, що, як і раніше, на дільниці переважно прийдуть бідні люди і пенсіонери з консервативними поглядами. Для них вибори – це своєрідна помста владі за ту політику, яку вона проводить, зокрема, невиконані обіцянки. Але оскільки помста сама по собі малопродуктивна і щоразу ні до чого доброго не приводить, то оті завсідники виборчих дільниць просто хочуть продати свій голос хоча б за будь-що, в тому числі й банальну гречку. Молодь же здебільшого інертна щодо виборів, хоча саме вона, на думку Карасьова, найбільше виграла від Майдану, бо той же безвіз потрібен, передусім, мобільним людям. Ось вони й демонструють цю мобільність, голосуючи ногами й за зручної нагоди виїжджаючи за кордон “з кінцями”. Політолог також вважає, що наступні вибори однозначно будуть брудними і висловлює сподівання, що вони хоча б не будуть кривавими.

Погрози голові “Нафтогазу”

Голова національної акціонерної компанії “Нафтогаз України” Андрій Коболєв заявив, що регулярно отримує погрози на свою адресу. Раніше стало відомо, що служба безпеки “Нафтогазу” підвищила ступінь заходів безпеки свого  шефа. Зокрема, основна увага була приділена попередженню зовнішніх загроз життю і здоров’ю. У зв’язку з цим було прийнято рішення про перехід на використання головою “Нафтогазу” броньованого автомобіля Cadillac Escalade. Як відомо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимогу НАК “Нафтогаз України” щодо компенсації за недопоставлені російським “Газпромом” обсяги газу для транзиту.  Арбітраж присудив сплатити на користь “Нафтогазу” $4,63 млрд.   За підсумками двох арбітражних “Газпром” зобов’язаний виплатити $2,56 млрд. Щоправда, й тут не обійшлося без невеличкого скандалу: за перемогу у суді й ще до надходження коштів від росіян керівництво “Нафтогазу” призначило собі, найріднішому, зовсім нескромні премії…

Тернопілля

Тест на дальтонізм

“Пастору важко йти проти пастви. Але й іти за паствою йому не слід”, – ця глибокодумна фраза пастора Шлага з “17 миттєвостей…” пригадалася з нагоди нагородження міського голови подячною грамотою Архієпископа і Митрополита за допомогу в організації Всеукраїнської прощі. У відповідь очільник міста заявив, що радий сприяти добрим справам, які йдуть на благо церкви і громади. Насмілюся припустити, що у громади, що мешкає поблизу “Березолю”, де зараз ударними темпами ведеться скандальна новобудова, і заразом – у пастви місцевої церкви є своя, особлива думка стосовно благородних зусиль влади… Тим часом після ремонту розпочала роботу “Стара піцерія”. Вона, як повідомлялося, тішить відвідувачів такими ж старими цінами, а також оновленим фасадом, який, здається, може виконувати функцію тесту на наявність дальтонізму.

Ігор Дуда

  • Теги:

Додати свій коментар

Креатор буд

Опитування

  • Хто, на Вашу думку, стане наступним Президентом України?

    Результати

    Loading ... Loading ...