Сьогодні, 25 травня, виповнюється чотири роки, відколи Петра Порошенка обрали Президентом України.

Кореспонденти “За Збручем” поцікавилися, як оцінюють ці чотири роки діяльності відомі тернопільські політики. Зокрема, попросили окреслити основні здобутки Петра Олексійовича, а також невдачі.

Перший позитив у керівництві Президента Петра Порошенка країною, який відмітив у коментарі для “За Збручем” народний депутат Роман Заставний,– збереження держави.

“Можливо, це й банально, але спільними силами Кабміну, Парламенту і Президента вдалося втримати цілісність держави”, – говорить Роман Заставний. За його словами, саме об’єднанням зусиль всіх гілок влади можна привернути увагу світової спільноти до України, досягти вищих позицій на міжнародному рівні.

До позитивів варто віднести й прийняті реформаторські закони, чимало з яких ініційовані Президентом.

Вдалося за сприяння Глави держави, який є водночас Головнокомандуючим, перейти від армії добровольців, волонтерів, що дали першу відсіч ворогу, до професійної армії, із високим статусом у світі.

«Із недоліків у правлінні Президента відмічу, що, на жаль, він не зумів об’єднати навколо української ідеї всі патріотичні політсили, нерідко й допускаючи конфліктні ситуації між ними», – резюмує Роман Заставний. Адже, як наголосив народний депутат, згрупувавши політичні течії в єдину, можна підняти економіку країни, покращити імідж держави у світі, замість того, щоб витрачати сили на конфлікти і міжусобиці серед політиків. Також таке об’єднання, вважає Роман Заставний, підсилило б позиції України в боротьбі із зовнішнім ворогом.

«На жаль, Петру Порошенку не вдалося донести через медійний простір усі позитивні зміни в державі”, – підсумовує народний депутат.

На думку Романа Заставного, одним із позитивів у репутації Порошенка могло стати вирішення питання з фабрикою в Липецьку. Президент міг передати чи продати її міжнародному фонду. «А виручені за це кошти – направити на реалізацію соціальних проектів”, – каже Роман Заставний. “Це підсилило б позиції Петра Олексійовича в  Україні та покращило б сприйняття його на міжнародному рівні. Адже ця ноша стала занадто обтяжлива для нього».