45,5% підприємств Тернопільщини збитково працювало впродовж січня-травня цього року. Їх втрати сягнули більш як 174 мільйони гривень. Найважче у ці місяці жилося в таких галузях, як промисловість і торгівля. Зазнали збитків і підприємства, які займаються операціями з нерухомим майном, орендою та інжинірингом.

.

– За 5 місяців темпи зростання середньомісячної зарплати в області склали 115,6%, по Україні – 119,3%. В середньому одному працівнику нараховано 1720 гривень заробітної плати. Це лише 70% до середнього по Україні показника. Основними факторами, які впливають на темпи зростання середньомісячної заробітної плати, залишаються низькі темпи зростання нарахованого фонду оплати праці у будівництві, які за рік зросли тільки на 1%, та у бюджетній сфері, – розповів начальник головного управління економіки ОДА Василь Гецько телеканалу ІНТБ.

У травні понад 2 тисяч працівників, в основному у переробній промисловості та будівництві, перебували у відпустках без збереження заробітної плати. І майже 7 тисяч осіб працювали у режимі скороченого дня.

З початку 2011 року більш як на 18% зменшилась кількість зареєстрованих безробітних в області загалом. Однак у Бережанському, Заліщицькому, Тернопільському районах та в обласному центрі вона зросла.

На 1 липня цього року найбільше зареєстрованих безробітних зафіксували у Тернополі, а також на Кременеччині, Гусятинщині, Бережанщині та Борщівщині. У цих же районах найбільше претендентів на одну вакансію.