Податкові органи області продовжують проводити широкомасштабну операцію «Бюджет», спрямовану на виявлення і припинення протиправної діяльності суб’єктів господарювання та руйнування схем ухилень і мінімізації податкових зобов’язань.
В рамках операції «Бюджет» проведено 17 перевірок суб’єктів господарської діяльності, за результатами яких донараховано 11,2 млн. гривень, стягнуто 1,7 млн. гривень, а також упереджено незаконно заявлені до відшкодування суми ПДВ у розмірі 986,3 тис. гривень.
В результаті порушено 4 кримінальні справи, з яких 1 – за фактом замаху на незаконне отримання бюджетного відшкодування податку на додану вартість та 3 – за фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.
Так, слідчим відділом податкової міліції ДПА в Тернопільській області порушено кримінальну справу за фактом умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах службовими особами товариства «А», які відобразили в обліку придбання автозаправних комплексів у товариства «К» (м.Київ).

Під час перевірки податківцями встановлено, що товариство «К» придбало вказане нерухоме майно у товариства «М» (Полтавська область), засновником якого є тернопільське товариство «А» з розміром частки в статутному капіталі 50%. Така оборудка між товариствами «А» та «К» здійснювалась з метою заниження об’єкту оподаткування та несплати податків. Неправомірно збільшуючи по обліку балансову вартість основних фондів та нараховуючи на них амортизацію, службові особи товариства «А» завищували валові витрати шляхом включення до їх складу незаконно нарахованих амортизаційних відрахувань. Збитки бюджету становлять понад 1,6 млн. гривень, триває слідство.