Міністерство охорони здоров’я поширює по лікарнях небезпечну датську вакцину БЦЖ, яка прийшла в Україну у вигляді фіктивної гуманітарної допомоги.

.

МОЗ повідомляє, що протитуберкульозна вакцина БЦЖ вже почала надходити в лікарні. Але за бадьорими прес-релізами ховається жахлива суть того, що відбувається.

Про це повідомляє в суботу “Дзеркало тижня. Україну”.

Вакцина БЦЖ отримана МОЗ в обсязі 200 тисяч доз. Виробник – Данія. Цього вистачить, щоб вирішити проблему з щепленнями для всіх родичів керівництва Кабміну, але потреби країни в повному обсязі не забезпечить.

Хочеться відзначити трансформацію поглядів міністра охорони здоров’я Олександра Аніщенко: у вересневому інтерв’ю ZN.UA глава МОЗ заявив, що данська вакцина БЦЖ більш реагентна, ніж російська, і тому МОЗ від такої дорогої та небезпечної вакцини відмовляється, закуповуючи російську – в обсязі 98% від потреби. І ось у жовтні раптом МОЗ розсилає по лікарнях знову датську вакцину.

Офіційна причина – датську вакцину МОЗ отримав як гуманітарну допомогу. Однак подробиці поставки та ім’я благодійника чомусь замовчуються. Більше того, МОЗ приховує, чому ця данська вакцина так швидко направлена для розповсюдження – адже вона повинна була не менше двох місяців проходити контроль в Центрі імунобіологічних препаратів.

Секрет виявився простим. Благодійність виявилася, за даними джерел ZN.UA, фіктивною. Одна з комерційних фірм, близьких до керівництва МОЗ, купила вакцини в одного з дистриб’юторів, який вже давно їх завіз і давно пройшов Фармконтроль. Екстрену поставку замаскували гуманітарною допомогою. При цьому неясно, як будуть компенсовані витрати МОЗ бізнесменів на закупівлю цієї «гуманітарки», і навіщо ж потрібна ця операція, якщо 98% потреби – 1,8 мільйона доз вакцини БЦЖ МОЗ, за його власними рапортам, вже закупив.

Виходить, в Україні утворюються надлишки вакцини, яка має дуже обмежений термін придатності. Проблема в тому, що менеджери МОЗ допустили серйозні прорахунки з вибором постачальника вакцин, оскільки російська компанія «Нікомед» не може забезпечити поставки закупленої партії вакцин раніше середини грудня. При цьому гарантувати ці терміни і зараз складно – справа в тому, що російські виробники вакцини БЦЖ не можуть задовольнити в повному обсязі навіть запити РФ.