Високі посади в Україні дістаються чоловікам, а відповідальна робота – представницям прекрасної статі. Таку тенденцію члени організацій з питань жіноцтва відмітили з часу незалежності України, передає ІНТБ.

– Там, де відповідальніші ділянки роботи, де має бути більше жінок – оскільки вони відрізняються, на жаль, від чоловіків більшою працьовитістю, більшою результативністю в праці, особливо в таких дуже, скажімо, точних об’ємах робіт: та сама бухгалтерія, чи, скажімо, діловодство – там жінки демонструють значно кращі показники в роботі, там жінок є більше, – вважає голова Тернопільської обласної «Асоціації жінок» Лариса Римар.

– Жінка починає виконувати чоловічу роль: вона повинна працювати, повинна оберігати своїх дітей, відстоювати всі свої права, обов’язки, можливості – все, що тільки можливо. Це один з таких аспектів. Тому я гадаю, що все-таки привернення уваги до розподілу чи обєднання чоловічих та жіночих ролей, гендерних ролей, у сучасному суспільстві все-таки необхідна, – розповіла спеціаліст міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Анна Болдіна.

Щоб посилити вплив жінок на суспільні процеси, тернопільські активістки розробили проект гендерної рівності. Одним із його пунктів буде поширення проблеми в засобах масової інформації.

– Також будемо проводити дискусійні клуби, які відбуватимуться щомісяця: про роль жінок у чоловічих професіях, у політиці – тобто все, де залучена жінка. І наскільки воно буде відповідати рівності, де можуть бути залучені чоловіки, щоб воно було також для залучення жінок, – повідомила керівник гендерного проекту Анжела Кардинал.

Щоб виправити ситуацію, яка склалася в українському суспільстві, жінкам пропонують у першу чергу змінюватися самим. Адже від їхньої позиції та поведінки залежить доля представниць прекрасної статі у житті країни.

– Я вважаю, що головна причина – це ми, жінки. Напевно, ми не так сильно хочемо вирішити цю проблему. Це в нас – не в інших. Чоловіки її не вирішать, – каже почесний член «Асоціації жінок» Галина Решетник.

Загалом, зазначили активістки гендерного руху на Тернопіллі, просування жіночих позицій повинне бути безперервним і, водночас, помірним. Адже переваги в ту чи іншу сторону можуть призвести до протилежного результату.