На Тернопільщині відібрали райони-учасники другої фази проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Регіони для участі вибирали за їх соціально-економічними показниками та бажанням розвиватися за допомогою громад. Переможцями стали Козівський та Гусятинський райони, результати яких визнали одними з кращих у першій фазі проекту, а також Зборівський, Підволочиський, Підгаєцький та Шумський. Проте, є ще 6 резервних районів, повідомили координатори проекту. Їхню долю в проекті визначать уже через 2 місяці, повідомляє ІНТБ.

.

Розвиватимуть у рамках проекту водопостачання, місцевий транспорт, екологію. Але найбільшу увагу обіцяють приділити енергетиці та охороні здоров’я в населених пунктах. На медичне забезпечення проект виділить найбільше грошей.

– На цю сферу буде надаватися максимальна кількість коштів – це 10 тис. доларів. Відповідно, співфінансування має бути в відсотковому відношенні 50% від вартості проекту, але не більше 10 тис. дол. – це є внесок проекту, 45% від вартості проекту і більше – це є внесок місцевих бюджетів і, відповідно, 5% від загальної вартості бюджету і більше – це є внесок самої громади, -розповів координатор Тернопільського обласного ресурсного центру громад МРГ Ігор Стефанів.

Скільки грошей загалом витратять на другу фазу “Місцевого розвитку, орієнтованого на громаду” – говорити, поки що, рано, кажуть організатори. Це стане зрозуміло після подачі конкретних проектів і складання їх кошторисів. Але орієнтуються на показники першого етапу, які стали найвищими в Україні.

– Сумарно було залучено 9,8 млн. грн. Це найвищий показник по Україні. Високою була так само і активність територіальних громад Тернопільської області. Зокрема, територіальними громадами для покращення умов життєзабезпечення власного було залучено коштів на суму 1,1 млн. грн. Це також один із найвищих показників у Тернопільській області, – зазначив начальник головного управління економіки Тернопільської ОДА Василь Гелько.

Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» стартував у 2007-му році. Кожна фаза проекту триває 4 роки. Протягом цього часу райони області співпрацюють з Проектом Євросоюзу та Програмою розвитку ООН.