На 1,6 млн. грн. або на 30 % наростили заборгованість із зарплати у Тернополі за 8 місяців цього року.

Про це повідомив під час наради щодо стану погашення заборгованості із зарплати заступник начальника головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Орест Горинь.

За його даними, саме в обласному центрі найбільше зросла загальна сума заборгованості із заробітної плати – за рахунок виникнення заборгованості у ВАТ «ТРЗ «Оріон», Тернопільської ДЕД, збільшення у КП «Тернопільводоканал» та ВАТ «ШБУ №24».

У Заліщицькому районі заборгованість зросла на 169 тис. грн. або у 7,4 рази (за рахунок виникнення заборгованості у Філій «Райавтодору» та Заліщицької ДЕД), в Кременецькому – на 116 тис. грн. або у 2,3 рази (за рахунок виникнення заборгованості у СВЗМП, Філії «Райавтодору» та СТОВ «Лідихівське»), в Бережанському – на 102,8 тис. грн. або на 14,7 % рази (за рахунок збільшення заборгованості у ДП “2-й ремзавод засобів зв’язку” Міноборони України).
У серпні наростили заборгованість 7 філій та виробничих підрозділів Тернопільського облавтодору на загальну суму 646 тис. грн.
На підприємствах комунальної форми власності заборгованість зменшилась на 150 тис. грн. або на 10 % і на 1 вересня 2010 року становила 1,5 млн. грн.
Зменшення боргів зафіксовано у 12 районах, зокрема, найбільше скоротили заборгованість у Гусятинському (– 66%) (Хоростів «Комунальник»), Підволочиському (–50%) (КП «Ринок»), Шумському (– 30%), (Шумський торфозавод, КП Шумськкомунсервіс) та Збаразькому (–28%), (МДС Збаразький сирзавод, Зарубинецький спиртзавод) районах.

Загалом за 8 місяців за результатами перевірок складено і передано на розгляд судів 5 протоколів про адміністративні правопорушення на керівників та посадових осіб підприємств-боржників. Судами, за розглядом адмінсправ, винесено  7 постанов, з них 4 – із накладенням штрафних санкцій на суму 2,040 тис грн.
До правоохоронних органів передано матеріали 9 перевірок для порушення кримінальних справ за ознаками злочинів, передбачених статтею 175 Кримінального кодексу України. Порушено 5 кримінальних справ.

Довідка. Станом на 1 вересня загальна сума невиплаченої заробітної плати на 105 підприємствах в області ще складає 13,5 млн. грн., в тому числі на 62 економічно активних – 10,2 млн. грн., на 27 економічно неактивних – 1,1 млн. грн. і на 16 підприємствах-банкрутах – 2,1 млн. грн.