Заправлятися метаном на більшості тернопільських заправках стало на 35 копійок за метр кубічний дорожче. Вартість пропану, навпаки, впала – ціна зменшилась на 60 копійок за літр, – повідомляє “20 хвилин”.

Однак є й заправки, у яких ця різниця більша.

За новими цінами на зріджений та скраплений газ тернопільські водії їздять уже два-три тижні. Такі зміни, за словами місцевих таксистів, почались із кінця грудня минулого року. Проте, навіть зважаючи на помітне подорожчання, переходити на бензин місцеві таксі не збираються – бензин все одно тягне з гаманця більше.

– Подорожчання для нас відчутне, – каже таксист Анатолій. – Адже, якщо раніше заправлявся на 135 гривень, то зараз витрати зросли до 152 гривень. На таку суму мені вистачає палива на 190-192 кілометри. Загалом десь до 200 км. Залежить від того, як обслужать на заправці. А ціна на проїзд не змінилась – газ подорожчав, а ми як їздили по 2 гривні 90 копійок, так і їздимо.

Найчастіше їдуть на державні заправки

За словами водіїв, найпопулярнішою є державна заправка на вул. Гайовій. Рідше вони звертаються до приватних заправок. Адже, заправляючись на одну і ту ж суму, можна отримати різну кількість газу.

– Якщо не обдурять, то надовше вистачає, а як погано заправлять, то й звертатись на заправку, зрозуміло, треба частіше, – продовжує він. – Адже я не можу знати, чи вони таки газ дають, чи повітря напустили, а повітря пішло, тиск впав, та й по всьому.

Загалом метаном, за інформацією водіїв, у місті заправляють тільки на трьох заправках – у Березовиці, на Гайовій і на Текстильній. Пропан же є на багатьох – там, де бензин, там і пропан. А цей газ, на відміну від метану, подешевшав. Втім, різниця на газ на різних заправках сягає 50 і більше копійок.

– Його вартість, по суті, залежить від бензину, – говорить пан Анатолій. – Якщо він коштує 10,80 гривень за літр, то ціна на пропан буде 5,40 гривень. За два тижні вартість пропану впала від 6 гривень 50 копійок до 5 гривень 90 копійок за літр.

На пропані – тепер дешевше

Пропаном, як кажуть водії, заправляються під тиском 10-15 атмосфер. Адже це зріджений газ, який за своїми властивостями дуже схожий на бензин. Він рідкий та підходить до заводського двигуна без значного переобладнання. А метан – стиснутий газ, його заправляють під тиском до 200 атмосфер. Відтак пропанові ГБО дешевші, але собівартість кілометра досить висока.

– Аби заправитись пропаном, документів не треба, – каже таксист Володимир. – Протягом двох-трьох тижнів пропан подешевшав майже на 1 гривню 50 копійок. Була ціна 7 гривень 10 копійок, а стала 5 гривень 65 копійок. А ось метан подорожчав: був 6 гривень 36 копійок, а став 6 гривень 60 копійок за метр кубічний.

Для того, щоб отримати талон на метан, потрібно звернутись до контори у мікрорайоні “Дружба”, навпроти психлікарні. У загальному для таксистів, які заправляють автівки метаном, витрати на паливо тепер збільшились. Хоч і не всі їх вважають значними.

– Звісно, порівняно з попередніми цінами наші витрати трохи збільшились, – каже таксист Артем. – Однак все одно обходиться дешевше, аніж заправлятись бензином.

На заправках, буває, хочуть надурити

Підвищення ціни на газ, який у здебільшого використовують таксисти, не так турбує водіїв, як якість обслуговування на заправках. Тож, не зважаючи на малу кількість заправок у місті і неподалік міста, популярні – одиниці.

– Знайомий приїхав на приватну заправку, маючи в балоні 9 кубів, – каже таксист Олександр. – Він захотів заправитись на півбалона. Однак реально його балон вміщує 15 кубів всього. А його заправили і порахували, що вмістилось у балон ще 9. І це попри те, що могло максимум вміститись 7,5.

Чоловік, за словами пана Олександра, підняв галас і заплатив все-таки лише за 7,5 кубів. Після того на приватну заправку більше не їздить.

– Якби я встановлював газове обладнання на власну автівку, то обрав би на пропан, – каже Олексанр. – Бо метан швидко зношує автозапчастини. Окрім того, на ту суму, на яку я заправляю, на метані проїжджаю до 200 км, а на пропані проїхав би 500 км.

Та з таким твердженням чимало водіїв не погоджуються.