Швейцарський і Пхукет – такі штами грипу насуваються на Тернопільщину. Віруси особливо вражають людей з ослабленим імунітетом. Лікарі кажуть, що страшний не так перебіг хвороби, як ускладнення.

ГрипПоки що в області зареєстровано небагато випадків захворювання на грип, наразі поширюються гострі респіраторні вірусні інфекції. Лікарі нагадують, що вберегти здоров’я може щеплення. Запевняють, що вакцина якісна та ефективна.

«Маємо підвищення рівня захворюваності. Лише минулого тижня у Тернополі захворіло більше тисячі осіб. За прогнозами Інституту грипу, можлива активізація вірусів. Теперішній період називають передепідемічним. За прогнозами Інституту грипу активними будуть минулорічні штами грипу, проте насуваються також нові штами – Швейцарський і Пхукет. Особливо тяжкими можуть бути ускладнення грипу. За статистикою, саме від ускладнень щороку помирає до півмільйона людей світу», – розповіла лікар-епідеміолог Лариса Гранична.

У міській санепідслужбі кажуть, що останнім часом більше хворіють діти. Наразі стаціонарне лікування проходить кілька десятків дітей. Найбільші епідемічні групи спостерігаються серед дітей віком 1-9 років. Вакцинація зараз не особливо поширена.