Колективний імунітет у населення до інфекційних хвороб може виробитися при умові щеплення не менше 95% населення. Натомість зараз на Тернопільщині вакцинацію зробили всього 40-60% населення. Як результат, в області склалася складна ситуація з захворюваністю на кір та краснуху, а також активізувався збудник дифтерії та кашлюку.

Про це «Номер один» повідомив головний санітарний лікар області Степан Дністрян. У державі протягом минулого року зареєстровано 43 спалахи небезпечних інфекційних захворювань, через що постраждали майже 1000 людей, половина з яких – діти. Водночас зросла захворюваність на кір у 34 рази, на краснуху – на 57 відсотків.

– У Тернопільській області епідемічна ситуація загалом стабільна. Спостерігається ріст кашлюка у 2,6 раза, вірусних гепатитів – на 22 відсотки, кору – на 165 випадків. Щодо кору, то станом на 9 квітня у нас зареєстровано 502 випадки захворюваності, 7 спалахів в організованих колективах. Варто зазначити, що в основному хворіють особи від 15 до 29 років. І це є наслідком антивакцинальної кампанії, – сказав Степан Семенович.

Щодо особливо небезпечних інфекції, то в Україні та нашій області зафіксовано випадки захворювання на гідрофобію, лептоспіроз. Також стабільно високими залишаються показники захворюваності на туберкульоз. Протягом двох місяців в області захворіло 111 осіб. Однак обласний показник залишається нижчим за середній по Україні, каже лікар-епідеміолог відділу особливо небезпечних інфекцій Тернопільської обласної СЕС Богдан Блажкевич. Інші карантинні інфекції на зразок чуми на території України не реєструються. Щодо захворюваності на холеру, спалах якої нещодавно відбувся у Миколаєві, то наша область благополучна у цьому плані. Навіть у період спалаху захворювання в Україні у 1994 році на Тернопільщині таких не реєстрували. Також в нашій області не виділяється холерний збудник, тому немає підстав для спалаху цієї недуги.