Місцеві вибори на Тернопільщині розпочалися без серйозних порушень, проте без ексцесів не обійшлося. Крім того, що деякі дільниці невчасно розпочали свою роботу, були й інші порушення.

Про них розповів під час засідання прес-клубу 25 жовтня заступник начальника обласної міліції Руслан Балик, пише “20 хвилин“.

Він зауважує, що на кожній дільниці чергує працівник міліції і станом на 10.45 вже було зафіксовано вісім повідомлень.

Зокрема, це видача двох бюлетенів у Бережанському районі, – каже Руслан Балик. У Тернополі спостерігач однієї з політичних сил виявив, що неправильно були розкладені по столах списки виборців. А одній громадянці видали бюлетень і не звірили її паспортних даних.

У Зборівському районі стався казус із громадянином, який балотується сільським головою і також повідомив, що хоче обиратися депутатом сільради.
– Але згідно закону про місцеві вибори йому відмовили у цьому. А він сказав, що його про це ніхто не повідомляв і на емоціях свій бюлетень порвав, – каже пан Балик.
– Ще один бюлетень є порваний у Тернополі. Є повідомлення, що у Борщівському районі члени комісій не перевіряють документів. Останнє повідомлення щодо Монастириського району про те, що громадянка винесла бюлетень за межі виборчої дільниці.

Ставалися і інциденти з ключами. Так, у Тернополі перед відкриттям виборчої комісії голова відкривала сейф і поламала ключ, розповідає Руслан Балик. Але до початку голосування сейф відчинили і вибори розпочалися вчасно.

До слова, ще один казус з ключем трапився у селі Вишгородок на Лановеччині. Там голова комісії загубила ключ від дільниці, відтак вона розпочала свою роботу зі спізненням, повідомляє координатор виборчих програм громадянської мережі “Опора” в Тернопільській області Ігор Процик.