Поява п’яним на людях — адміністративний злочин, за який винуватець може заплатити до 85 гривень.

Та іноді стан “засвяткованих” тернополян такий, що вони навіть повзти не годні. Тоді людьми спочатку займаються медики, а вже потім міліція, – повідомляє “20 хвилин”.

– Зараз потепліло і часто бачу на вулиці п’яних людей, – каже тернополянка Ірина Зварич. – Іноді ними просто похитує, а самі нікого не чіпають. А бувають агресивні, які щось викрикають, в туалет під ліхтарі ходять. На початку квітня, до одного навіть міліцію викликала. І то мені друзі телефоном порадитли, бо сама не знала хто такими займається. Чоловік лежав при вході в під’їзд в будинок по Лесі Українки, був при тямі, щось бурмотів, руками махав. Я злякалась. Та й за людину страшно. Всяке ж може бути.

За словами жінки, міліцейський патруль прибув за декілька хвилин. Чолов’ягу правоохоронці забрали з собою. Жінку це насторожило, бо ж знає, що медветверезників вже багато років нема. То ж тернополянка попросила з’ясувати до кого зараз потрібно звертатись якщо є проблеми з п’яними людьми і що з ними роблять.

– Поява в громадських місцях у п’яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль, тягне за собою попередження або накладення штрафу до 85 гривень. Така поведінка вдруге протягом року тягне накладення штрафу до 119 гривень, – повідомляють в відділі зв’язків з громадськістю обласної міліції. – Правоохоронці зобов’язані реагувати на звернення громадян в таких випадках. Щоправда раніше, з такою категорією людей працювали медветверезники. Тобто п’яних забирав спеціальний автомобіль і відвозив в заклад де працювали медики й міліціонери.

Людину там також, як і зараз, штрафували, повідомляють в міліції, але разом з тим давали можливість відпочити та “відійти” від свята. При цьому, забезпечували медичним наглядом, їжею і навіть чистою білизною.

– Зараз така служба не діє, – повідомляють в обласній міліції. – Тому п’яних, якщо вони агресивні, порушують людську гідність, суспільну морали чи заважають іншим людям, зараз забирають в відділення міліції. Там складають адмінпротокол. Людину ж або відвозять додому, аби собі чи іншим проблем не створила, або запрошують родичів щоб забрали.

Разом з тим, тернополянам не варто зловживати можливістю виклику міліції, а іноді потрібно кликати лікарів, кажуть правоохоронці. Приміром якщо п’яну людину хтось вже проводить додому, при цьому вона не створює проблем чи дискомфорту, то викликати мілцію зайве. Разом з тим, якщо п’яний лежить без т’ями і не подає ознак активності, то доцільно викликати швидку. А вже медики, коли приведуть до тями, передадуть “клієнта” міліції.