У 2012 році медичній галузі міста забракне 23 мільйонів гривень. А це трохи менше, як десять місяців зарплати для всіх закладів охорони здоров’я. Для порівняння, торік на делеговані повноваження центральна влада не додала нам 9 мільйонів гривень.

Про це повідомив сьогодні начальник відділу охорони здоров’я міської ради Ростислав Левчук.

Такого бюджету, як цього річ, за словами чиновника, медицина міста ще не мала ніколи. І будь-які заходи економії не дозволять покрити усього дефіциту коштів.

– Тут потрібні структурні і системні підходи до реорганізації закладів охорони здоров’я, потрібне єдине бачення і потрібна єдина думка щодо цього. Відділ охорони здоров’я розробив заходи, які будуть включати у себе, в основному, створення нових підрозділів і нової структури закладів охорони здоров’я, – повідомив головний медик міста.

Мова йде про створення центрів первинної медико-санітарної допомоги. А тут виникне потреба у нових робочих місцях. Відтак, запевняє Ростислав Левчук, скорочення працівників медичної галузі у Тернополі не буде. Планується лише перепрофілювання певних видів працівників на інших. Зокрема, дільничний повинен перепрофілюватися і отримати сертифікат спеціаліста – лікаря загальної практики сімейної медицини. Так само і медсестра.

– Замість дільничних лікарів будуть працювати лікарі загальної практики сімейної медицини. Це лікар, який буде спостерігати жителів міста від народження до глибокої старості. Це лікар, який має набагато ширші знання за дільничного терапевта, який може визначитись у таких вузьких спеціальностях як хірургія, лор, окуліст і в межах своєї компетенції надати необхідну допомогу, – пояснив медичний чиновник.

Загалом медична реформа передбачає чіткий поділ медичної допомоги на первинний, вторинний і третинний рівні. Первинний – це якраз і є створення центрів первинної медико-санітарної допомоги. А це та сама поліклініка, але адаптована  до потреб первинної ланки. Вивчати досвід реформування медичної галузі тернопільські медики незабаром поїдуть у Вінницю. Цей обласний центр увійшов до складу міст, де на рівні держави втілюється пілотний проект реорганізації закладів медицини.