.

Розпочалося військове стажування у курсантів-третьокурсників академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного зі Львова. 29 червня частина із них, які здобувають фах управління діями підрозділів артилерії прибули на Тернопільщину в 11-ту окрему гвардійську артилерійську бригаду 13-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України аби з 30 червня приступити до практичного оволодіння військовою спеціальністю.

.

На базі цієї військової частини, яка є однією із кращих у армійському корпусі, подібна практика майбутніх офіцерів проводиться щороку. Наявність підготовленої матеріально-технічної бази й фахівців, які можуть розповісти про можливості техніки та озброєння й практично поділитися досвідом дозволяють ефективно працювати із молоддю.

За словами ТВО заступника командира 11-ї окремої артилерійської бригади підполковника Миколи Єрьоменка таке стажування проводиться з метою набуття курсантами вмінь та практичних навичок у виконанні технічного обслуговування та ремонту озброєння і військової техніки, а також задля реалізації службових завдань військово-професійної діяльності за профілем майбутньої спеціальності.

– Головну увагу курсантів під час стажування зосереджуємо на практичній роботі, – зазначив підполковник Микола Єрьоменко. – Серед основних завдань – набуття умінь і навичок у виконанні службових обов’язків на відповідних посадах за майбутньою спеціальністю, удосконалення польової виучки і практичних навичок у керівництві підрозділом та організація й проведення занять з бойової підготовки.

Зокрема, курсанти-артилеристи виконуватимуть вогневі завдання на гвинтівковому артилерійському полігоні та малому артилерійському полігоні. Під грамотним керівництвом офіцерів військової частини стажери готуватимуть гармату до ведення вогню, практично вивірятимуть всі пристрої, перевірятимуть противіткатні устрої, орієнтуватимуть гармату до ведення вогню.

Також впродовж стажування третьокурсники практично освоюватимуть навігаційну апаратуру, такі прилади як герокомпас, бусоль, телескопічний далекомір. Майбутні офіцери працюватимуть із засобами зв’язку, готуватимуть електростанції до роботи, обслуговуватимуть їх, організовуватимуть зв’язок між машинами управління тощо.

Крім того, курсанти братимуть безпосередню участь проведені занять з бойової підготовки. Якраз на цей період в артилерійській бригаді сплановано проведення низки польових виходів артилерійських підрозділів. Планується, що курсанти-третьокурсники, які стажуються на первинних офіцерських посадах командуватимуть у польових умовах дорученим їм взводом.

– Під час стажування курсанти мають набратися неабиякого практичного досвіду. Вони повинні отримати максимум знань, які пригодяться під час подальшої офіцерської служби. Таке стажування дозволить курсантам наблизитись до реалістичності виконання обов’язків на посаді, яку вони обіймуть після випуску з військового інституту, – підкреслив підполковник Микола Єрьоменко.

Василь Лабай

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України

Фото автора