Як ми повідомляли, 26 квітня на сесії Тернопільської облради була створена тимчасова контрольна комісія із вивчення ситуації щодо стану дотримання приватним підприємством «Агропродсервіс» чинного законодавства при проведенні реконструкції тваринницького комплексу у селі Великий Ходачків Козівського району. Упродовж місяця відбулося лише одне засідання – організаційне. У ньому взяли участь представники ініціативної групи громади села та було напрацьовано план роботи комісії терміном до 1 червня. Однак, швидше за все, строк дії комісії буде продовжений. Про це повідомив член комісії, депутат облради Богдан Гачкевич.

За його словами, проведеною прокуратурою області перевіркою, з виїздом на місце, були встановлені порушення під час прийняття сільською радою рішень на оренду земель. На сьогоднішній день прокурором внесені протести.

– Зараз у них вже є всі документи і сесія повинна задовольнити протести прокурора і це дасть підставу для розірвання і визнання договору оренди  на 40 років, як було озвучено, не дійсними. Перевіркою додержання вимог земельного законодавства встановлено, що на підставі рішень сесії №705-706 від 11.05.2010 року між сільською радою і «Агропродсервіс плюс» укладені договори оренди на 40 років. Ці рішення сільради, які послужили підставою для укладення договорів оренди, прокурором опротестовані, – повідомив Богдан Гачкевич.

Крім того, за роз’ясненнями управлінням ветеринарної медицини у Козівському районі від 21 серпня 2010 року, зооветеринарні розриви між птахогосподарствами і іншими виробничими потужностями, в категорії «птахофабрики» ,повинні бути не менше одного кілометра. А цієї норми у Великому Ходачкові не дотримано. Наразі комісія облради готує запити у відповідні інстанції. Опісля на сесії буде заслуханий звіт.

Богдан Гачкевич сподівається, що захистити Великоходачківську громаду від птахофабрики таки вдасться. Тим більше, що позитивний досвід у цьому вже є. 26 квітня обласну адміністрацію пікетували також жителі села Дунаїв Кременецького району, котрі протестували проти будівництва у них заводу із виробництва міцелію для вирощування печериць.

– Відбулося в Дунаїві виїзне засідання сесії. Були представники. І таки громада відстояла свою позицію, відмовились від цього задуму і залишили село. Знайшли їм і виділили десь на території Шумського району, далеко від села, іншу земельну ділянку, яка влаштовує усіх, – підкреслив депутат.

Нагадаємо, 24 травня у Великому Ходачкові відбулися збори сільської громади. На зібранні керівнику ПП «Агропродсервіс плюс» Івану Чайківському не вдалося переконати людей у безпечності роботи на території їхнього села птахофабрики із вирощування індиків.