Майже мільйон гривень збитків завдали керівники тих населених пунктів області, якими пройшлася стихія у липні 2008 року. Зрозуміло, не задарма. Тепер їм доведеться відповідати перед законом.
Як повідомила прес-секретар прокурора області Леся Долішна, цього року на Тернопільщині прокуратура за фактами нецільового використання коштів при ліквідації наслідків стихії 2008 року порушила 7 кримінальних справ
Зокрема за результатами додаткових перевірок Тернопільським транспортним прокурором встановлено, що службові особи однієї з сільських рад Бучацького району та підприємства з будівництва доріг, достовірно знаючи, що роботи по капітальному ремонту вулиць в двох селах фактично не виконані, внесли до актів приймання виконаних робіт за грудень 2008 року неправдиві відомості про їх ремонт.
Збитки, завдані державі, склали 400 тис. грн.
За аналогічним фактом Тернопільським транспортним прокурором порушено кримінальну справу стосовно службових осіб ще однієї сільської ради Бучацького району та службових осіб товариства з обмеженою відповідальністю з міста Київ, які внесли до актів приймання виконаних робіт по капітальному ремонту вулиць села за грудень 2008 року завідомо неправдиві відомості. Збитки становлять 165,275 тис. грн.
Справи порушено за зловживання службовим становищем та за службове підроблення.
Аналогічну справу порушив прокурор Монастириського району із того ж приводу.
Також прокуратурою Монастириського району встановлено, що службовими особами комісії з обстеження пошкодженого стихією майна жителів району внесено до актів обстежень фіктивні дані про те, що два житлові будинки потребують повного відновлення. Насправді ж приміщення потребували капітального ремонту. Фіктивні акти стали підставою для віднесення громадян до першої категорії потерпілих та незаконної виплати їм матеріальної допомоги на загальну суму 350,1 тис. Грн.
А прокурором Заліщицького району встановлено, що службові особи однієї з сільських рад та приватного малого підприємства Хмельницької області з метою розкрадання бюджетних коштів, виділених на ліквідацію наслідків стихійного лиха, склали та підписали недостовірні акти про виконані роботи по ремонту доріг села Заліщицького району. Зокрема в акти виконаних робіт за грудень 2008 року були включені роботи з влаштування дорожнього покриття, які не були зроблені. Службові особи сільради безпідставно перерахували на рахунок підприємства бюджетні кошти на суму 19,789 тис. грн. Стосовно них та службовців малого приватного підприємства порушено кримінальну справу.
За аналогічним фактом прокурором Заліщицького району порушено кримінальну справу стосовно службових осіб ще однієї сільської ради та вже вказаного малого підприємства.
Всього ж, упродовж 2008-2010 років органами прокуратури області порушено 33 кримінальні справи про скоєння злочинів, пов’язаних з ліквідацією наслідків стихії у 2008 році.
Збитки за направленими до суду кримінальними справами склали 966 тис. грн. Звинувачені поспішно відшкодували вкрадене до казни.