“Джерело творчості” – у конкурсі з такою назвою змагались директори позашкільних навчальних закладів Тернопільщини. Обласний етап завершено, попереду – Всеукраїнський.

Переможців визначали у кількох номінаціях – “Директор обласного позашкільного навчального закладу”, “Директор районного (міського) позашкільного навчального закладу” та “Директор сільського позашкільного навчального закладу”. Всього таких закладів на Тернопільщині 47, а участь у конкурсі брало 18 керівників. Конкурс між позашкільними навчальними закладами в нашій області – традиційний, кажуть організатори. Проте директори у ньому змагались вперше, – повідомляє TV-4.

Кар’єру педагога Оксана Жук-Рушанян розпочинала з вчителя української мови та літератури. Вже шість років вона – директор Підволочиського районного будинку школярів. Там діють різноманітні гуртки, де навчаються юні художники, різьбярі, краєзнавці. Крім того, школа пишається талановитими танцюристами та вокалістами. На конкурсі “Джерело творчості” Оксана Жук-Рушанян отримала грамоту управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрацї першого ступеня у номінації “Директор районного позашкільного навчального закладу”.

– Позашкільна освіта – це особлива одиниця нашої освітньої галузі загалом. Той префікс “поза” має вплив і на ставлення держави в цілому до позашкільної освіти. Хотілося б, щоб на майбутнє держава повернулася обличчям і до позашкільників, адже ми теж вартуємо уваги, підтримки, розуміння, тієї значимості, якою наповнена вся система позашкільної освіти, – каже директор Підволочиського районного будинку школярів Оксана Жук-Рушанян.

Грамотою за перше місце у номінації “Директор обласного позашкільного закладу” отримав директор колишньої обласної станції юних техніків, а тепер – обласного комунального центру науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді Йосиф Кохан. Його педагогічний стаж – двадцять дев’ять років, з них двадцять один рік він очолює цей заклад.

– Як правило, держава все робить для того, щоб стимулювати працю педагогів, і також позашкільних закладів, але може не вистачати грошей на більш якісне оновлення матеріальної бази і так далі. Якщо взяти в порівнянні з іншими індустріальними областями, то, звичайно, наш заклад може виглядає менш привабливо, але робота ведеться дуже велика, – зазначив Йосиф Кохан.

Значення позашкільних навчальних закладів надзвичайно велике, переконані педагоги. Адже саме тут творча молодь може повністю розкрити свої здібності.

– Вони навчаються чомусь прекрасному, розкриваються, дитина може бути не сильна у навчанні, але вона талановита у танцях, у співі. І саме директор позашкільного навчального закладу має створити усі умови разом із своїм педагогічним колективом, щоб розкрити творчу особистість дитини. Тільки творчий педагог може виховати творчу дитину, – впевнена головний спеціаліст управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації Наталя Біловус.