У Тернополі відбулася презентація проекту голландського архітектора Мішеля Хейсена та фотографа Ханса Стакелбейка «Європейські дороги, майбутнє мобільності».

.

Про це повідомила директор комунального підприємства Тернопільської облради «Інфотурцентр» Лариса Римар, – передає ЗІК.

Суть проекту європейців полягає у дослідженні доріг Європи на інфраструктурний потенціал, стан узбіч та привабливість для туристів. На думку європейців, проект є цікавим для України у контексті підготовки до майбутнього чемпіонату з футболу «Євро-2012».

Це вже другий проект, метою якого є знайомство з дорожньою інфраструктурою низки європейських країн. Першим пілотним маршрутом Хейсен і Сталкелбейк у травні 2009 року «задокументували» європейську магістраль Е75 – Баренцеве море – Крит, найдовшу європейську трасу південного напрямку (5 700 км), де, перетнувши багато країн Європи, знайомилися із станом доріг та інфраструктурою навколо них.

Наразі архітектор Міхел Хейсен і фотограф Ханс Стакелбейк протягом чотирьох тижнів подорожуватимуть європейською магістраллю Е50 Брест (Франція) – Каспійське море. Вирушивши 31 серпня у шлях тривалістю 10 000 км, нідерландці фотографують, спілкуються із офіціантами, власниками крамничок і механіками, а харчуються лише у придорожніх закладах харчування, також під час подорожі Хейсен і Сталкелбейк читатимуть лекції та проведуть дебати про майбутнє мобільності у десяти європейських містах: Парижі, Штудгарті, Празі, Братиславі, Тернополі, Києві, Донецьку, Стамбулі, Мілані і Роттердамі. Разом ці проекти є спробою перехресного перетину Європи і фіксації різноманіття дизайну мобільності у різних країнах.

З тернополянами європейці поділилися своїм бачення, якими мають бути дорожні магістралі. За словами Мішеля Хейсена, якість доріг має бути такою, аби подорожуючі не відволікалися ні від чого, а мали змогу насолоджуватися тим, що знаходиться обабіч дороги.

«Придорожна інфраструктура має відповідати усім запитам туриста. Вони мають отримувати увесь комплекс послуг: автосервіс, харчування, відпочинок, пізнавальну інформацію», – вважає Міхел Хейсен.

«Найкраща дорожня інфраструктура у Франції. У Голландії – дороги теж орієнтовані на потреби туриста. А, наприклад, у Польщі і в Україні – вздовж доріг суцільна комерційна реклама! Хоча до переваг України належить те, що, на відміну від деяких європейських країн, автотурист може посмакувати не фаст-фудом, а натуральною українською кухнею», – зазначив Хейсен.

За словами директора Інфотурцентру Лариси Римар, презентація даного проекту саме на Тернопіллі є надзвичайно важливою, оскільки наша область має вигідне транзитне місце розташування та великий туристичний потенціал.

«Європейці багато уваги приділяють так званому просторовому плануванню. На жаль, в Україні з цим великі проблеми. Ми аналізуємо дорожню інфраструктура Тернопілля, і треба визнати, що з такою інфраструктурою потреби гостей чемпіонату «Євро-2012» нам буде важко задовольнити», – зауважила Лариса Римар.

Як повідомила Лариса Римар, Інфотурцентр має на меті у наступному році реалізувати проект «Туристичні дороги Тернопілля», де і йдеться про створення центру комплексних послуг: мотель, кафе, паркінг, магазин на кшталт європейських центрів обслуговування. Організували презентацію проекту голландського архітектора Мішеля Хейсена та фотографа Ханса Стакелбейка «Европейські дороги, майбутнє мобільності» у Тернополі Ресурсний центр за підтримки Тернопільського консорціуму НУО та Посольство Королівства Нідерландів в Україні.