Ситуація із захворюванням на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип відповідає сезону, масової захворюваності немає. За даними інфекціоністів, в області зафіксовані поодинокі випадки грипу. Загалом, в Тернопільській області наразі найнижчий рівень захворюваності на ГРВІ.

– За 46 тиждень епідсезону було обстежено антитіла 10 осіб з підозрою на ГРВІ та грип, – повідомила Уляна Ільницька, лікар-вірусолог ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України». – З них, у двох випадках виявили віруси парагрипу. Всього, від початку епідсезону, фахівці дослідили 51 відібраний у хворих взірців. В одному випадку було підтверджено грип «В», у чотирьох випадках – парагрип, виділено один аденовірус та один риносенсеціальний вірус.

Попри те, що загрози епідемії ще немає, медики зазначають, що кількість хворих збільшується. Нагадали вони й симптоми грипу.

– З моменту контакту з хворим до захворювання здорової людини проходить від декількох годин до двох днів, – розповіла Світлана Сніцаренко, міський позаштатний спеціаліст-інфекціоніст. – Людина відчуває загальну слабість, підвищується температура тіла, є ломота в тілі та суглобах, головний біль локалізується у лобній ділянці, надбрівних дугах, болять очні яблука, втрачається апетит, працездатність. Триває такий стан до трьох діб. Після третьої доби, за умови дотримання режиму та правильного лікування, має йти одужання, стан хворого поступово покращується. Якщо цього не відбувається, то на фоні ослабленого імунітету можуть виникати ускладнення – захворювання органів респіраторного тракту: гайморити, тонзиліти ангіни, бронхіти, запалення легень та інших органів, загострення іншої супутньої патології, яка є у пацієнтів. Тому хворому на грип дуже важливо приділяти собі максимум уваги, і залишатися вдома на лікуванні. Але не займатися самолікуванням, бо це може призвести до згаданих ускладнень та потягне за собою більше фінансових затрат. Необхідно викликати додому лікуючого лікаря, дільничного терапевта, які й призначать необхідне лікування. Дуже важливо залишатися вдома ще мінімум дві доби після нормалізації температури, більше відпочивати, добре  харчуватися, приймати вітаміні препарати.

Відомо, що краще попередити хворобу, а не лікувати її. А найкращий спосіб профілактики грипу, як стверджують інфекціоністи, це щеплення. Вакцина в аптеках області є. Її вартість коливається від 70 до 165 гривень, залежно від виробника. При покупці вакцини медики радять особливу увагу звертати на термін її придатності. Адже вакцину виготовляють тільки на один епідемічний сезон. Як транспортувати та застосовувати цей медпрепарат детально розкажуть фармацевти.

Ольга Трач

Фото автора