Народний депутат, голова обласної організації Партії регіонів Орест Муц сьогодні заявив, що ще до початку місцевих виборів або одразу після їх завершення в Тернопільській обласній раді буде створена нова провладна більшість.
Під час прес-конференції він також повідомив, що провладне міжфракційне об’єднання «Стабільність і реформи» поповнили ще 8 депутатів і тепер воно налічує 40 осіб.
У свою чергу лідер партії «Єдиний центр» Віктор Балога під час візиту до Тернополя висловив переконання, що провладна більшість в Тернопільській обласній раді – не що інше, як міраж.
– В тернопільській облраді провладна більшість нереальна, – вважає він. – Не буде. Я не вірю в це. Бо якщо стиснеться пружина, то потім вона почне розжиматися в другу сторону.
Він додав, що влада повинна усвідомлювати межу і відчувати, коли уже неможливо тиснути.
– Бо потім ломка піде, і тоді може в іншу сторону вдарити. Я б по іншому організовував роботу, шукав би спільну мову з облрадою як однією з гілок влади і думав не про те, як мати більшість, а як вирішувати проблеми області. На жаль, пішли зовсім іншим шляхом, – констатував лідер «ЄЦ».
Муц у свою чергу переконує, що провладна більшість в облраді формується демократичним шляхом. Він також висловив думку, що депутати обласної ради, які займають державні посади, зобов’язані підтримати програму Віктора Януковича або ж написати заяву про звільнення.
– Нелогічно, коли сидить на сесії голова райдержадміністрації чи заступник і засуджує владу, – каже лідер регіоналів в області. – Нелогічно, коли з 50-ти депутатів фракції ВО «Свобода» 10 державних чиновників, 2 з них працюють в обладміністрації, а деякі працюють заступниками, скажімо в Центрі зайнятості. Прийшовши на сесію, вони мають засуджувати уряд, який вони представляють? Чи програму свого Президента, яку вони зобов’язані виконувати? Та не будьте цинічними, напишіть заяву на звільнення і ми гордитимемося, що в нас є такі демократи.
Муц додав, що не бачить нічого поганого в тому, якщо державний чиновник з тієї ж фракції ВО «Свобода» пише заяву, що хоче вступити в міжфракційне об’єднання «Стабільність і реформи», залишаючись у своїй партії і своїй фракції. Це, за його словами, лиш означатиме, що цей депутат як державний чиновник підтримує курс уряду і Президента.
– Що тут поганого? Якщо ж не погоджується – то напиши заяву. З фракції ВО «Свобода» 20 успішних бізнесменів. Вони ж повинні підтримати уряд та державу, – вважає голова облорганізації Партії регіонів.
Чи є з-поміж тих 8 депутатів, які ще написали заяви про вступ у міжфракційне об’єднання представники ВО «Свобода», О. МУЦ конкретної відповіді не дав.
– Мені некоректно говорити за них, – пояснив він. – Ці люди, які вступили в «Стабільність і реформи», не будуть соромитися. Вони самі пояснять в обласній раді чому окрім своїх фракцій вирішили представляти і міжфракційне об’єднання.
У свою чергу заступник голови обласної ради, голова обласної організації «Єдиного центру» Сергій Тарашевський під час прес-конференції зазначив, що йому невідомо, чи є у складі нових 8 «перебіжчиків» депутати від «ЄЦ».
– Наразі у мене немає про це інформації, – сказав він. – Але я б скептичніше відносився до заяв Ореста Муца, бо він уже був повідомив мені, що у нього є і моя заява про вступ в між фракційне об’єднання.
Вступ ж 12-ти представників «ЄЦ» в «Стабільність і реформи» Балога сприйняв як «виробничу травму».
– Подивіться, хто пішов: це люди, які створили власний бізнес, це керівники місцевого рівня, – зауважив лідер «ЄЦ». – Вони не встояли перед новою владою, яка захотіла «підтягнути» їх до себе. Способи цього залучення були різні і індивідуальні. Дехто вирішив, що так буде краще – що ж, я ним не суддя. Хоча для мене як для людини, як лідера партії ця ситуація неприємна. Не хочу нікого докоряти, але думаю, що цимутікачам дуже непросто житиме у своєму регіоні підтяжкістю такого рішення.
Нагадаємо, 8 вересня голова облради Олексій Кайда під час сесії повідомив, що усі 5 членів фракції «Блоку Литвина», 12 з 20 депутатів фракції «Єдиний центр» та один депутат з фракції «Наша Україна» увійшли в міжфракційне об’єднання «Стабільність та реформи», до складу якого до цього входили лише депутати з фракції «Партії регіонів».
Позачергові вибори у Тернопільську облраду відбулися 15 березня 2009 року. У новообраній облраді ВО «Свобода» здобула 50 мандатів, партія «Єдиний Центр» – 20, Партія регіонів – 14, БЮТ – 12, Блок УНП – 11, партія «Народний Союз Наша Україна» – 8, Блок Литвина – 5. БЮТ невдовзі відмовився від своїх мандатів, відтак чисельність ради складає 108 депутатів.