Другий тур ЧС-2018 в деяких групах створив певну ясність, а в інших гранично заплутав ситуацію. Про враження від поєдинків – у поданих нижче номінаціях, які, звичайно, не претендують на абсолютну істинність.

Найцікавіший матч: Німеччина – Швеція (2:1). Вкотре вже в історії чемпіонатів світу суперники німців (цього разу – шведи) забули, що з тевтонцями треба бути насторожі до останньої секунди гри. Навіть граючи у меншості, чинні чемпіони світу спромоглися здобути потрібний результат.

Найнудніший матч: Португалія – Марокко (1:0). Майже класична ситуація: одні, швидко забивши гол, надалі не дуже хотіли, другі – небагато що могли.

Герой туру: Кроос (Німеччина). “Істинний арієць. Характер  нордичний, стійкий” – це саме про нього. Ніякої нервозності чи паніки в найкритичніші моменти гри – лише похмура зосередженість. Його помилка призвела до гола шведів, однак сповна реабілітував себе перед фатерляндом, забивши вирішальний м’яч за лічені миті до кінця матчу. Цей гол – найпізніший переможний в історії чемпіонатів світу в основний час  (94 хв.і 41 сек.)

Найкрасивіший гол: нігерієць Муса: ефектний віраж з м’ячем, така ж ефектно витримана пауза і – результативний удар повз двох захисників збірної Ісландії.

Найефектніший сейв: кореєць Чо Хьон У блискуче зреагував на постріл мексиканця Вели у верхній кут.

Воротарський “ляп”: голкіпер збірної Аргентини Кабальєро буквально подарував м’яч хорвату Ребічу, якому залишилося лише скористатися цією люб’язністю.

Суддівські рішення: голландець Кюйперс у матчі Бразилія – Коста Ріка, скориставшись переглядом відеоповтору,  відмінив  призначений раніше пенальті.

Сенсація: Аргентина – Хорватія (0:3). Навіть з урахуванням невиразної гри Мессі та компанії в першому матчі такого підсумку не чекали ні фахівці, ні букмекери, ні вболівальники. Хоча хорвати історично здатні на такі звершення – варто згадати чвертьфінал чемпіонату світу 1998 з Німеччиною (теж 3:0).

Красива гра без результату: збірна Перу, продемонструвавши приємний для ока футбол, вибуває з подальшої боротьби.

Сюрприз: збірна Мексики. Олімпійські чемпіони 2012 р., схоже, мають намір голосно заявити про себе на головному футбольному форумі планети. Команда демонструє потужну й винахідливу гру … з якою може й не пробитися у наступну стадію – настільки “закручена” ситуація в групі.

Виправдані сподівання: збірна Бельгії (Азара і компанію зараховували до числа прихованих фаворитів, і вони наразі виправдовують аванси). Серед персоналій: Модріч (Хорватія) – чудово веде гру команди, не забуваючи й відзначатися у чужих воротах.

Розчарування: Аргентина – із часткового в першому турі розчарування переросло в повне після другого. Відповідно, серед розчарувань-персоналій – усі аргентинські зірки на чолі з Мессі. Трохи меншою мірою – збірна Польщі, яка постала навдивовижу безпомічною.

Коментаторські знахідки:

Ісландські вболівальники дочекалися, коли капітан їхньої збірної закине м’яч через стратосферу в штрафний майданчик

Вони – найцентральніші з центральних захисників

Луїс Суарес, головний Дракула світового футболу, передає привіт своїй дружині

Йоргенсен хотів виконати Марадону, а вийшла кочерга

Захист збірної Нігерії, на превеликий подив, зіграв надійно

Чічаріто спочатку відправив “у буфет” захисника, а потім переграв і голкіпера

Ігор Дуда

Читайте також:

Чемпіонат світу-2018: перший тур у номінаціях