У Тернополі встановили розмір батьківської плати в початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах. Відповідне рішення прийняв сьогодні виконавчий комітет міської ради.

.

– Сьогодні досить скрутний час. Вчителям не вистачає грошей на заробітну плату, не вистачає коштів на проведення косметичних ремонтів, закупівлю музичної літератури, інструментів, тому і доводиться йти на такі непопулярні методи. Хоча ці методи застосовуються по всій країні. У постанові Кабінету Міністрів є такий пункт, що розмір плати батьків за навчання у державних школах естетичного виховання дітей визначається один раз на рік дирекцією цього закладу за погодженням із органами місцевої виконавчої влади, – прокоментував заступник начальника управління культури Василь Кармазин.

Цього року батьківську плату підвищили до 10 гривень.

– Діти, які займалися у музичних школах Тернополя, у минулому році платили за клас фортепіано і гітара 50 гривень, то в цьому році будуть платити 60. Такі музичні предмети як віолончель, цимбали підняли із 35 до 45 гривень. Саксофон, духові ударні інструменти теж так само. Академічний спів подорожчав на 5 гривень з 40 до 45. Також на 5 гривень піднявся клас електроінструментів з 45 до 50. Естрадний спів зріс на 10 гривень, – повідомив Василь Кармазин.

Зросла батьківська плата і в художній школі, де дітей навчають різних ремесел, образотворчому мистецтву, художньому оздобленню текстильних виробів, комп’ютерній графіці. Наприклад, образотворче мистецтво і художнє оздоблення подорожчало лише на 5 гривень, а комп’ютерна графіка лише на 3 гривні.

Передбачені у рішенні виконавчого комітету і пільги. Зокрема, наполовину менше платитимуть за навчання діти воїнів-афганців, військовослужбовців, які загинули при виконанні службових обов’язків або стали інвалідами І та ІІ групи, діти загиблих міліціонерів, діти одиноких матерів, діти-напівсироти, діти з багатодітних сімей, діти-інваліди, діти, батьки яких постраждали від Чорнобильської катастрофи. 50% платитимуть також за тих дітей, які одночасно навчаються на двох музичних інструментах, або на двох відділеннях. Передбачені також і інші привілеї.

– Звільняються від батьківської плати 2% найбільш талановитих дітей. Але це теж діти з категорії незахищених сімей, діти-інваліди, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування. Є теж такий важливий момент, що з однієї сім’ї навчається двоє дітей. Тоді плата за навчання встановлюється одній дитині 100%, а іншій – 50%. Тобто, 50% за двох дітей знімається, – зауважив Василь Кармазин.

Додамо, що на сьогоднішній день у музичній школі №1 навчається  615 учнів, у музичній школі №2 – 610 учнів, а в художній школі здобувають знання біля 300 школярів.