Майже три тисячі заяв надійшло від абітурієнтів на вступ до Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя. Це менше, ніж минулого року. У вузі зазначають, що це пов’язано з демографічною ситуацією, а також зі зміною у правилах вступу до вищих навчальних закладів.

– Цього року ми отримали менше заяв від випускників шкіл, – розповів Володимир Кобельник, відповідальний секретар приймальної комісії ТНТУ. – Цьому є дві причини. Минулого року вступник мав право подавати дев’ять заяв на чотири спеціальності на бюджетну форму навчання, а цього року – сім. По-друге, у 2018-2019 роках найменше випускників взагалі по Україні. Загалом до нас надійшло майже три тисячі заяв. Найбільший конкурс був на спеціальності у сферах ІТ та економіки. Це майже половина усіх наших спеціальностей, тому приблизно половина заяв були подані на ці спеціальності. Цього року нам збільшили ліцензію на «Кібербезпеку», оскільки вона користується попитом. Минулого року було 25 місць, цього – 50, десять з яких – державна форма навчання. Усього на денну форму навчання на основі повної загальної середньої освіти ми отримали 187 рекомендованих державних місць. Відмови були, але небагато, в межах 8-10%. Відповідно до умов прийому, з 15 до 18 серпня триватиме дозаповнення вакантних місць державного замовлення для пільговиків та на спеціальності, які потребують особливої підтримки від держави. Кількість контрактників очікуємо на рівні минулого року. Їх є багато, оскільки на цю форму навчання приймаємо на основі школи, на основі молодшого спеціаліста, бакалавра. Думаю, контрактників, які вступлять після школи буде 150-200. Прийом оригіналів документів на основі ПЗСО на заочну форму навчання ми вже завершили.

Вступна кампанія у технічному університеті, за словами Володимира Кобельника, пройшла нормально, без ексцесів. Збоїв у роботі електронної системи прийому заяв не було. Єдиний мінус – це реальне зменшення кількості абітурієнтів, які вступають після школи. А кількість тих, хто вступає до вищого навчального закладу на основі освітніх рівнів «Молодший спеціаліст» та «Бакалавр» щороку залишається приблизно однаковою.

Ольга Трач

Фото автора