Більше сотні студентів Тернопільського національного економічного університету вийшли сьогодні під головний корпус закладу зі страйком. Новий тиждень навчання для них розпочався із несподіваної новини: тепер, щоб перездати ректорську контрольну необхідно оплатити додаткові консультації викладача. За дві години індивідуальної консультації треба заплатити 140 гривень. Це зовсім не потішило студентів, тому вже наступного дня, 25 грудня, вони вирішили вдатися до страйку.

– З нашої групи тільки з одного предмету семеро студентів мають перездавати ректорські контрольні, – каже студентка-першокурсниця із факультету фінансів. – А загалом є дуже багато тих, хто отримав за них нижче 60-ти балів. Мій знайомий, наприклад, зараз намагається знайти необхідні гроші, бо ж у батьків соромно просити. Серед студентів просто “кіпіш” якийсь, ніхто не знає, як зарадити ситуації.

А от ще один активіст, що прийшов на страйк, вважає, що повідомити таку новину студентам мали  хоча б за місяць часу. Та те, що платні консультації запропонували студентам тільки зараз мало свою причину. Саме про неї детально розповів присутнім Андрій Крисоватий, виконуючий обов’язки ректора ТНЕУ. До речі, керівники вузу не стали зволікати, і вийшли до студентів одразу, як тільки вони почали збиратися на страйк.

– Здійснивши моніторинг якості підготовки студентів до екзаменаційної сесії, ми зрозуміли, що потрібно відраховувати понад 340 осіб, – пояснив Андрій Крисоватий. – Кожен студент знає, що, отримавши “недопуск” з трьох і більше дисциплін, він підлягає відрахуванню згідно системи єдиної державної бази електронних ресурсів, яка чітко розроблена Міністерством. Якщо студент з трьох різних предметів отримав менше 35 балів, то його не допускають до здачі сесії. І ми дали можливість студентам виправити цю ситуацію. Якщо, наприклад, є три недопуски, він може попрацювати над однією ректорською роботою, перездати її, отримавши додаткову консультацію викладача. Із двома недопусками студенти можуть здавати іспити, тоді не здані ректорські контрольні переходять у розряд академзаборгованості, яку можна ліквідувати уже після завершення сесії без будь-яких додаткових консультацій. Взагалі, ніхто не зобов’язує студентів перездавати ректорські контрольні. А хто пропустив ректорську контрольну з поважних причин, пише заяву на першу здачу цієї роботи безкоштовно.

Із запитань, які ставили студенти стало зрозуміло, що їм просто не пояснили, що і до чого. Рішення про запровадження додаткових платних консультації прийняли в університеті на засіданні Вченої ради, яке відбулося 22 грудня. Були там і представники від студентів, які складають 10% від усіх членів Вченої ради. Саме вони і мали розповісти усі деталі нововведення усім решта. Не зробили цього і ректори. Андрій Крисоватий зазначив, що з’ясує чому була така низька поінформованість, і пообіцяв надалі тісніше співпрацювати зі студентським активом. Крім того, рішення, які будуть приймати на засіданнях Вченої ради та у Ректораті, будуть публікуватися на сайті ТНЕУ, щоб усі могли одразу з ними ознайомитися.

Багатьох студентів також цікавило, чому консультації оцінені саме в 140 гривень, і куди йтимуть ці гроші.

– Це є затверджена Міністерством освіти і науки калькуляція вартості надання послуг за дві години, – зазначив Андрій Крисоватий. – Отримані за консультації гроші підуть на потреби студентства: нові комп’ютери, нове обладнання, створення умов комфортного навчання.

Джерело: Тернопільська липа