Подружжя Івана та Марії Олекси із села Настасова Тернопільського району вже 64 роки живе разом. Вони стали переможцями конкурсу для тих, хто найдовше живе разом, оголошеного організаторами Тижня подружжя у Тернополі. Привітання та подарунки з цієї нагоди поважна пара приймала 21 травня.

– Про цей конкурс дізнався мій брат, який живе у Хмельницькому і повідомив мені, – розповіла Галина, наймолодша донька подружжя. – Я зателефонувала організаторам і зареєструвала батьків. А їм про це повідомила вже тоді, коли виявилось, що ми перемогли. Повідомлення вони сприйняли позитивно, і погодилися поспілкуватися з організаторами конкурсу та журналістами. Я дуже пишаюся своїми батьками, знаю, що мало є таких сімей і вдячна організаторам за те, що роблять акцент на тому, що в сім’ї можна прожити довго, і ,як кажуть, збудувати хату, виростити дітей, посадити сад, і виконати свою життєву місію. Це є приклад для наслідування. Хочу, щоб молоді люди рівнялися на них.

Іван та Марія одружилися у листопаді 1951 року,через півроку після знайомства. А познайомилися на колгоспному полі. Іван 42 роки був трактористом, Марія спочатку також працювала у колгоспі, а потім – прачкою у лікарні. У 1946 році їхні родини примусово виселили з території Польщі на Тернопільщину. Тут вони й познайомилися. Розповідають, що у їхньому житті було по-різному: і важкі часи, коли їсти не було що, і роботи не було, і радісні, коли вже діти тішили своїми досягненнями. Зазначають, що найголовніше у подружжі – це розуміння і підтримка одне одного.

– Треба, щоб один одного розумів,- каже Іван Олекса. – Іноді і посваритися корисно, а деколи треба і жінки послухати. Буває по різному, але треба дослухатися і підтримувати одне одного.

Зараз обом вже по 90 років. Вони виростили чотирьох дітей: троє синів і доньку. Мають дев’ять внуків і четверо правнуків. Радіють, що діти часто їх відвідують і допомагають, що досягли успіху і мають власні міцні сім’ї.

Ольга Трач

Фото автора