В.о. прокурора області Микола Люшненко вважає, що одні із найболючіших проблем на Тернопіллі це порушення земельного та трудового законодавства.

– Цього року у області вже порушили 94 кримінальних справи проти керівників, які не виплатили зарплати, – каже він. – 20 мільйонів 826 гривні зарплати вдалося відшкодувати завдяки втручанню прокурора. Нажаль, залишається проблемою виплата зарплат у конвертах. У нас 20 таких кримінальних справ. Роботодавці не підписували з працівниками угод, і ухилялися від сплати податків. Таким чином не платили податків до пенсійного фонду України, тому є величезний борг.

Також в області порушили ряд кримінальних справ у сфері земельного законодавства, додає пан Люшненко.

– Деякі посадовці, закінчуючи каденції, використовували посадове становище для роздачі земель наліво і направо, – каже в.о. прокурора області. – Ми створили робочі групи і провели перевірки всіх ближніх до Тернополя районів. Адже там найбільше місць, де використовували землю не за цільовим призначенням та проводили самовільне будівництво.

В області є десятки контролюючих структур, продовжує пан Люшненко.

– Чому вони не реагують на той факт, що починається будівництво без відповідних документів? – запитує він. – І коли дев’ятиповерховий будинок збудований, а люди вклали туди кошти, виникає питання як реагувати прокуратуті, аби усунути це порушення. Зносити цей будинок? Цивільний кодекс це нам дозволяє робити. Але як тоді інтереси людей? Ми ставимо питання так – контролююча структура, посадова особа, яка відповідає за цей напрямок роботи, повинна найперше відповідати, чому не вжили заходів в межах своєї компетенції і повноважень.

Цього року прокуратура області порушила 36 кримінальних справ у сфері земельного законодавства.

– Я вважаю у нашої області це дуже багато, – каже Микола Люшненко. – І ті злочини вчиняють посадові особи, які не повинні цього робити, а стояти на сторожі так само, як органи прокуратури.