1 вересня у всіх 869 школах Тернопільської області відбудуться тільки святкові лінійки. Новий навчальний рік розпочнеться для понад 108 тисяч учнів, що на 2 тисячі 300 школярів менше, ніж торік. Вперше пороги шкіл переступлять майже 11 тисяч дітей. Очікується, на понад 300 першокласників більше, аніж у минулому навчальному році.

У перший шкільний день учні хоч і прийдуть до школи, але навчатися не будуть. Навчальним закладам області запропонували суботу зробити святковою.

– Не тільки провести лінійку, а й провести ігри, концерти, щоби дійсно пораділи і за школу, і за дітей, і за ті досягнення, які ми маємо у освіті. Уроків 1 вересня не буде. Перший урок розпочнеться у понеділок. Ми пропонували вшанувати наш гімн, нашу символіку для того, щоб ще раз закріпити дійсно ті національні традиції державності, які є в нашому краї, – повідомив начальник обласного управління освіти Іван Запорожан.

Головний освітянин області також запевнив, що усі школи на сьогодні вже отримали підручники.

– Вперше за десять років підручники, які надає держава для наших дітей, вчасно доставлені в навчальні заклади у повному обсязі. Діти вперше за ці дійсно десять років зможуть з 1 вересня навчатися за цими підручниками. Адже нова програма, яка введена у 1 класі, передбачає, відповідно, і нові підручники, – зазначив Іван Запорожан.

Не буде у новому навчального році і якихось транспортних проблем. Цього року взимку область отримала 10 шкільних автобусів. А 31 серпня школам вручать ключі іще від 32. Відтак шкільний автобусний парк матиме у своєму розпорядженні загалом 103 автобуси.