21 квітня в Національному музеї літератури України відбулося урочисте нагородження переможців третього сезону дитячого національного конкурсу «Я козацького роду!» організатором якого є дитячий табір «Козацька Фортеця».
Змагання серед юних художників стартували торік, наприкінці листопада. Діти з усієї України малювали картини козацької тематики. З двох з половиною тисяч робіт журі обрало два десятки найкращих.
Під час нагородження відбулася творча акція «Малюймо козака разом!». Діти-переможці розмалювали величезного двометрового козака. Гості ж могли переглянути унікальну, найбільшу в Україні виставку козацьких малюнків учасників конкурсу. Усі стіни прикрашені козацькими ликами – тут і портрети гетьманів та отаманів, і козаки в бою, і романтичні картини в стилі «козак і дівчина». Дитяча фантазія не має меж – на одному з малюнків козак б’ється з… людиною-павуком.
Як повідомив голова орг. комітету конкурсу, директор Дитячого табору «Козацька Фортеця» Володимира Шерстюк, метою конкурсу є виховання патріотизму дітей та юнацтва, зацікавлення козацькою добою, пізнання та захоплення національними героями через малюнок – як спосіб самовираження. Крім того, організатори прагнуть підтримати юних художників, надати їм можливість повірити в себе та стати співавторами мистецького альбому.
Привітати юних художників завітало безліч гостей. Подарунки вручав народний художник України, лауреат Шевченківської премії Сергій Якутович. Розповів, що з поміж усіх робіт йому найбільше сподобалася картина «Козак Мамай» Михайла Іллюка, з Чернівців. «У його роботі вгадується рука справжнього майстра» – зазначив Якутович.
Василь Вірастюк з цікавістю розглядав виставку дитячих робіт. Богатирю припала до душі робота киянина Олександра Горбунова. «Цей хлопчина розповів мені, як готувався до конкурсу, як перед початком роботи уявляв у найдрібніших деталях свого козака. Це неймовірно. Дивлюся картини і розумію, українські діти люблять малювати і дійсно вміють це робити. Це чудово, що завдяки конкурсу вони долучаються до вивчення нашої історії, культури».
Прозаїк та поет Олександр Бригінець відзначив графічну роботу Софії Бойченко. «Дуже символічна картина – один козак відстрілюється від кількох десятків ворогів. Він – переможець. В усі часи дуже потрібні такі герої».
Директор видавництва А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА Іван Малкович завітав на церемонію, щоби особисто нагородити Шачка Павла з міста Тернополя. Його робота найбільше припала до душі пану Івану. Після перегляду виставки, звертаючись до переможців Малкович наголосив, що козаки бувають не лише замріяні чи засмучені, а й войовничі. «Тож я бажаю вам зображувати козаків які не лише мріють серед квіті, а й наступають і завойовують, бо нам пора вже і нам завойовувати краще для своєї держави».
Результат конкурсу організатори оцінюють як позитивний. Кращі дитячі малюнки стануть ілюстраціями до книги легенд та віршів козацької тематики – робіт переможців двох попередніх конкурсних років. Видати книгу організатори обіцяють наприкінці року.